Exkluzívny rozhovor s kapelou Forloco!

0
4
views

Forloco je britská kapela, ktorá pochádza z mesta Leeds.  Hrajú indie a psychadelický rock. Kapela, ktorá ešte zatiaľ nemá zmluvu so žiadnym vydavateľstvom. Hudobnému portálu music-zone.eu s radosťou poskytla rozhovor:

Forloco – odkiaľ pochádza vaše meno?

Naše meno je pozmenený názov amerického nápoja FOUR LOKO. Stretli sme sa s ním keď sme tam cez leto pracovali. Veľa krát je to nazývané tekutým kokaínom, a presne tak sme chceli byť vnímaní. Samozrejme aj preto, že to celkom dobre znie.

Kedy sa vaša kapela dala dokopy?

Kapela začala pred rokom, do septembra sme však bole len traja. Zvuk kapely odvtedy nabral na sile.

Sú nejaké kapely, ktoré mali na smer vašej hudby priamy vplyv?

Keď sme začali hrávať traja, náš zvuk bol dosť surový. Niečo ako Libertines, Arctic Monkeys – indie okolo roku 2004/2005. Odkedy sme piati, je v našej hudbe toho viac. V poslednej dobe sme počas nášich ciest dosť počúvali The Maccabees a birminghamskú kapelu Peace. Možno je to citeľné v našej poslednej práci?

Ako by ste opísali hudbu ktorú produkujete?

Ronan, Neng a Sam majú dosť radi Hip Hop, čo je dosť vidieť vo veľkej časti rytmickej sekcie našej hudby. Adam je stále fanúšikom indie a Ronan je dosť otvorený čo sa týka jeho preferencie. Dáva nám to veľa priestoru.

Robíte to full-time alebo pracujete aj inak?

Máme všetci dosť šťastie ohľadom práce. Aj keď nám zatiaľ málokedy platia za koncerty, len niektorí z nás majú kariérovo zamerané práce, čo neustále otvára dvere koncertom, pretože si na ne môžeme nájsť kedykoľvek čas.

Chceli by ste sa tomu venovať full-time?

Ideálne scenárium by bolo, keby sme sa mohli časom podpísať pod nejaké vydavateľstvo, pokračovať s kapelou full-time.