Novinky zo sveta hudby

Experimentálny album The Rondel je už pokrstený

Slovenský sólový bubeník a experimentálny skladateľ Lucas Perny vydal 21. júla svoj tretí sólový album pomenovaný podľa mystickej pravekej stavbe –The Rondel. Album bol pokrstený na UV_festivale, 27. júla  v Rohožníku, a to Jánom Petrovičom z UV_teamu. O krste informovala aj Západoslovenská televízia.

Na albume hosťujú interpreti elektronickej hudby – Jojo blue, Peter Turay; experimentálnej hudby – Julo Fujak, Henry; progresívnej rockovej hudby – Vladislav Žemba a taktiež nezaraditeľný multiinštrumentalista Miloslav Kollár či bubeníkov otec, Milan Perný St. Autorom pôsobivého obalu je Martin Vacho a o zvuk a mastering sa postaral Martin Kovarík.

554876_10201513652793924_1595953325_n

Album je žánrovo pestrý, obsahuje skladby rozličnej dĺžky. Hudobný kritik Marek Danko, o albume v recenzii “The Rondel: Najlepší album, pod aký sa Lucas Perny podpísal” pre stránky Hudba.sk prehlásil: “Album The Rondel nie je v žiadnom prípade určený bubeníkom či poslucháčom vyhľadávajúcim inštrumentálne exhibície. Blíži sa k regulárnym albumom, o ktoré by mali zavadiť hlavne fajnšmekri zbožňujúci všehochuť.” Autor albumu vzdal hold viacerým umelcom – bubeníkovi skupiny Magma – Christianovi Vanderovi a klaviristovi Rayovi Manzarekovi. Okrem bicích nástrojov sa autor uplatnil aj ako skladateľ, producent (aranže, zvukové efety, mix, strihy skladieb) a taktiež nahral množstvo klávesových partov.

Album vyšiel na stránkach Youtube Bandcamp, kde si ho môžete zdarma vypočuť. Fyzické CD je možné zakúpiť iba priamo u autora na koncertoch, prípadne cez stránku Bandcamp alebo oficiálnu stránku www.railman.szm.sk.

To Top