Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Experimentálny album The Rondel je už pokrstený

Slovenský sólový bubeník a experimentálny skladateľ Lucas Perny vydal 21. júla svoj tretí sólový album pomenovaný podľa mystickej pravekej stavbe –The Rondel. Album bol pokrstený na UV_festivale, 27. júla  v Rohožníku, a to Jánom Petrovičom z UV_teamu. O krste informovala aj Západoslovenská televízia.

Na albume hosťujú interpreti elektronickej hudby – Jojo blue, Peter Turay; experimentálnej hudby – Julo Fujak, Henry; progresívnej rockovej hudby – Vladislav Žemba a taktiež nezaraditeľný multiinštrumentalista Miloslav Kollár či bubeníkov otec, Milan Perný St. Autorom pôsobivého obalu je Martin Vacho a o zvuk a mastering sa postaral Martin Kovarík.

554876_10201513652793924_1595953325_n

Album je žánrovo pestrý, obsahuje skladby rozličnej dĺžky. Hudobný kritik Marek Danko, o albume v recenzii „The Rondel: Najlepší album, pod aký sa Lucas Perny podpísal“ pre stránky Hudba.sk prehlásil: „Album The Rondel nie je v žiadnom prípade určený bubeníkom či poslucháčom vyhľadávajúcim inštrumentálne exhibície. Blíži sa k regulárnym albumom, o ktoré by mali zavadiť hlavne fajnšmekri zbožňujúci všehochuť.“ Autor albumu vzdal hold viacerým umelcom – bubeníkovi skupiny Magma – Christianovi Vanderovi a klaviristovi Rayovi Manzarekovi. Okrem bicích nástrojov sa autor uplatnil aj ako skladateľ, producent (aranže, zvukové efety, mix, strihy skladieb) a taktiež nahral množstvo klávesových partov.

Reklama
Kapela Iron Maiden oznámila vydanie nového albumu Senjutsu

Album vyšiel na stránkach Youtube Bandcamp, kde si ho môžete zdarma vypočuť. Fyzické CD je možné zakúpiť iba priamo u autora na koncertoch, prípadne cez stránku Bandcamp alebo oficiálnu stránku www.railman.szm.sk.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: