Kapely

Falconeho láska v novém klipu končí, i když našel stroj času

Brněnský písničkář Falcone s novým rokem tasí druhý videoklip z debutového alba Waiting for the tRain. Po optimistickém a rádiově úspěšném popěvku Be Your Man přichází v rámci osobitého wine-popu s mnohem temnějším zpracováním písně Game Is Over.

Skladba vypráví o konci jedné lásky a odcizení. Vizuálnímu ztvárnění Aleše Špidly a Rolla Productions dominuje mysteriózní stroj času a steam punkové kostýmy. „Stroj vyrobil přítel, umělecký kovář Olin Vašica, pro jednu divadelní hru. Od chvíle, kdy jsem jej viděl, chtěl jsem jej do videa k té písni,“ říká Falcone.

Poměrně velké monstrum Falcone napřed dlouho hledal zapadlé po divadelních skladech, a když už jej s námahou objevil, nastal problém s jeho přemístěním.  „Stroj se skoro nevlezl do dodávky. Pomáhal jsem jen sporadicky, protože na minulém koncertě ve Špindlu jsem sletěl asi ze tří metrů a naštípl si žebra. Vyhrál jsem tak titul skokana roku, ale bohužel ne ve Slavíkovi,“ směje se Falcone.

Už v sobotu 20. ledna čeká Falconeho speciální událost, v Moravském Krumlově v Music Clubu Maxim doprovodí na jejím posledním koncertu kapelu Ovoce, která v závěru loňského roku oznámila ukončení činnosti. Spolu s nimi vystoupí také kapela Lola. Falcone už spřádá i plány na léto, představí se například na oblíbeném Motosrazu ve Voděradech či Hudebním létě ve Valticích.

Kdo je Falcone

Za svůj hudební zlom považuje italské klubové turné po boku svých tehdejších parťáků z kapely Traffic Jam Jana Kluky z Čankišou a Jiřího Kučerovského, jenž nyní vystupuje po boku Tomáše Kluse. Poté přijímá nabídku hrát v recesistické kapele Ukulele Orchestra, z níž později vychází Ukulele Troublemakers, jež se dostává do finále soutěže Česko Slovensko má talent. Už jako sólový respektovaný hráč na kytaru a ukulele spolupracuje s kapelami Rybičky48, ZakázanÝ Ovoce či doprovází písně Karolíny Krézlové. Koncem léta 2017 mu vychází album Waiting for the tRain. Úvodní singl Be Your Man se drží několik týdnů na prvním místě moravského Radia Kiss.

To Top