Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Family Fest opäť nasýti fanúšikov tvrdších hudobných žánrov

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a post-rockovým festivalom.  Vznikol v roku 2014 s cieľom nasýtiť dopyt slovenských fanúšikov tvrdších hudobných žánrov.

Festival predstavuje divákom nielen kvalitnú hudbu, organizátori sa zameriavajú aj na rozvoj subkultúry na Slovensku a osvetu v oblastiach udržateľnosti, duševného zdravia a občianskej náuky. 5. ročník Family Festu sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Family Fest predstavil počas svojej štvorročnej histórie desiatky kapiel, vystriedal viacero miest a prešiel dlhú cestu až do bratislavskej Novej Cvernovky. Nový domov festivalu prináša návštevníkom mnoho výhod vrátane ľahkého prístupu zo všetkých končín Slovenska i zahraničia, keďže Nová Cvernovka leží v blízkosti vlakových staníc.

Reklama

Program festivalu sa bude konať v industriálnych priestoroch bývalej chemickej školy na Račianskej. Exteriérový Park de Palma, situovaný pod veľkolepým silom bývalej fabrike na výrobu olejov Palma, bude patriť joge a hudbe na OPEN AIR stagi. V interiéri čakajú na návštevníkov prednášky v knižnici Kabinete pomalosti na aktuálne témy eco & udržateľnosť, vegánstvo, duševné zdravie alebo občianska náuka; program zakončí zoskupenie Spodnas so živou poéziou a hudobným doprovodom.

Sprievodný program doplní gamezóna, herná konferencia a hudobné i výtvarné workshopy. Návštevníci si pochutnajú na skvelom výbere vegánskych jedál a nápojoch v čajovni Sakura Tea Bar. Family Fest nie je len o zábavnom programe, ale aj o dôležitých posolstvách, preto budú v priestoroch Novej Cvernovky stánky inštitúcií Amnesty Slovakia, Fortheanimals a Slovenská Vegánska Spoločnosť, ktoré bude možné na mieste podporiť svojim podpisom.

Hlavný hudobný program bude prebiehať v interiéri na dvoch pódiách INDOOR stage a acustic/busking stage, na ktorom sa odohrá viacero akustických koncertov a odvážlivci sa budú môcť zahrať gitarové sóla pred divákmi. Headlinermi blížiaceho sa ročníka sú domáci From our hands, Suppresser, Damato, Adelaide a návštevníci sa môžu tešiť na comebach kapely Rats get fat. Zo zahraničia vystúpi česká kapela Eat me fresh, 7/9, Nikander, Acid Row, maďarskí Wasted struggle a Have no clue, zo Srbska pricestujú Virtue of the vicious.

Reklama

Novinkou bude vystúpenie zoskupenia Therapist a zostava Isobutane & arX feat. Mlsbl, projekt gitaristu z Ills a členov kapely Space cat. Do svitania sa bude konať after party v podaní Nightcall so synthwave a KobraGang s ich discoterrorom. 

Vstupenky nájdete na: https://bit.ly/33tPwPi.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama