Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Family Fest opäť nasýti fanúšikov tvrdších hudobných žánrov

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a post-rockovým festivalom.  Vznikol v roku 2014 s cieľom nasýtiť dopyt slovenských fanúšikov tvrdších hudobných žánrov.

Festival predstavuje divákom nielen kvalitnú hudbu, organizátori sa zameriavajú aj na rozvoj subkultúry na Slovensku a osvetu v oblastiach udržateľnosti, duševného zdravia a občianskej náuky. 5. ročník Family Festu sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Family Fest predstavil počas svojej štvorročnej histórie desiatky kapiel, vystriedal viacero miest a prešiel dlhú cestu až do bratislavskej Novej Cvernovky. Nový domov festivalu prináša návštevníkom mnoho výhod vrátane ľahkého prístupu zo všetkých končín Slovenska i zahraničia, keďže Nová Cvernovka leží v blízkosti vlakových staníc.

Reklama

Program festivalu sa bude konať v industriálnych priestoroch bývalej chemickej školy na Račianskej. Exteriérový Park de Palma, situovaný pod veľkolepým silom bývalej fabrike na výrobu olejov Palma, bude patriť joge a hudbe na OPEN AIR stagi. V interiéri čakajú na návštevníkov prednášky v knižnici Kabinete pomalosti na aktuálne témy eco & udržateľnosť, vegánstvo, duševné zdravie alebo občianska náuka; program zakončí zoskupenie Spodnas so živou poéziou a hudobným doprovodom.

Štefan Štec a jeho Fajta idú na turné, zahrajú unikátne novinky aj známe hity

Sprievodný program doplní gamezóna, herná konferencia a hudobné i výtvarné workshopy. Návštevníci si pochutnajú na skvelom výbere vegánskych jedál a nápojoch v čajovni Sakura Tea Bar. Family Fest nie je len o zábavnom programe, ale aj o dôležitých posolstvách, preto budú v priestoroch Novej Cvernovky stánky inštitúcií Amnesty Slovakia, Fortheanimals a Slovenská Vegánska Spoločnosť, ktoré bude možné na mieste podporiť svojim podpisom.

Hlavný hudobný program bude prebiehať v interiéri na dvoch pódiách INDOOR stage a acustic/busking stage, na ktorom sa odohrá viacero akustických koncertov a odvážlivci sa budú môcť zahrať gitarové sóla pred divákmi. Headlinermi blížiaceho sa ročníka sú domáci From our hands, Suppresser, Damato, Adelaide a návštevníci sa môžu tešiť na comebach kapely Rats get fat. Zo zahraničia vystúpi česká kapela Eat me fresh, 7/9, Nikander, Acid Row, maďarskí Wasted struggle a Have no clue, zo Srbska pricestujú Virtue of the vicious.

Reklama
INEKAFE už 1. júna zahrá svoju novú skladbu na koncerte v bratislavskej Umelke

Novinkou bude vystúpenie zoskupenia Therapist a zostava Isobutane & arX feat. Mlsbl, projekt gitaristu z Ills a členov kapely Space cat. Do svitania sa bude konať after party v podaní Nightcall so synthwave a KobraGang s ich discoterrorom. 

Vstupenky nájdete na: https://bit.ly/33tPwPi.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Po dlhých mesiacoch čakania si, zdá sa, opäť užijeme hudbu tak, ako ju máme najradšej – naživo. Bratislavské koncertné leto odštartuje séria vystúpení slovenských...

Kapely

Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The  BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na...

Koncerty

„Všetky skladby sveta“ – to je názov dynamickej novinky od kultovej kapely INEKAFE! Vratko Rohoň a spol v nej opisujú ako, kedy a za akých okolností vznikajú...