Koncerty

Family Fest opäť nasýti fanúšikov tvrdších hudobných žánrov

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a post-rockovým festivalom.  Vznikol v roku 2014 s cieľom nasýtiť dopyt slovenských fanúšikov tvrdších hudobných žánrov.

Festival predstavuje divákom nielen kvalitnú hudbu, organizátori sa zameriavajú aj na rozvoj subkultúry na Slovensku a osvetu v oblastiach udržateľnosti, duševného zdravia a občianskej náuky. 5. ročník Family Festu sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Family Fest predstavil počas svojej štvorročnej histórie desiatky kapiel, vystriedal viacero miest a prešiel dlhú cestu až do bratislavskej Novej Cvernovky. Nový domov festivalu prináša návštevníkom mnoho výhod vrátane ľahkého prístupu zo všetkých končín Slovenska i zahraničia, keďže Nová Cvernovka leží v blízkosti vlakových staníc.

Program festivalu sa bude konať v industriálnych priestoroch bývalej chemickej školy na Račianskej. Exteriérový Park de Palma, situovaný pod veľkolepým silom bývalej fabrike na výrobu olejov Palma, bude patriť joge a hudbe na OPEN AIR stagi. V interiéri čakajú na návštevníkov prednášky v knižnici Kabinete pomalosti na aktuálne témy eco & udržateľnosť, vegánstvo, duševné zdravie alebo občianska náuka; program zakončí zoskupenie Spodnas so živou poéziou a hudobným doprovodom.

Sprievodný program doplní gamezóna, herná konferencia a hudobné i výtvarné workshopy. Návštevníci si pochutnajú na skvelom výbere vegánskych jedál a nápojoch v čajovni Sakura Tea Bar. Family Fest nie je len o zábavnom programe, ale aj o dôležitých posolstvách, preto budú v priestoroch Novej Cvernovky stánky inštitúcií Amnesty Slovakia, Fortheanimals a Slovenská Vegánska Spoločnosť, ktoré bude možné na mieste podporiť svojim podpisom.

Hlavný hudobný program bude prebiehať v interiéri na dvoch pódiách INDOOR stage a acustic/busking stage, na ktorom sa odohrá viacero akustických koncertov a odvážlivci sa budú môcť zahrať gitarové sóla pred divákmi. Headlinermi blížiaceho sa ročníka sú domáci From our hands, Suppresser, Damato, Adelaide a návštevníci sa môžu tešiť na comebach kapely Rats get fat. Zo zahraničia vystúpi česká kapela Eat me fresh, 7/9, Nikander, Acid Row, maďarskí Wasted struggle a Have no clue, zo Srbska pricestujú Virtue of the vicious.

Novinkou bude vystúpenie zoskupenia Therapist a zostava Isobutane & arX feat. Mlsbl, projekt gitaristu z Ills a členov kapely Space cat. Do svitania sa bude konať after party v podaní Nightcall so synthwave a KobraGang s ich discoterrorom. 

Vstupenky nájdete na: https://bit.ly/33tPwPi.

To Top