Zaujímavosti

Fanúšikovia rozhodli, toto je najväčší rockový gitarista všetkých čias

Čitatelia magazínu Total Guitar rozhodli v hlasovaní o najlepšom rockovom gitaristovi všetkých čias. Anketa bola zostavená zo 170 gitaristov, ktorí boli rozdelení do šiestich kategórií.

Za najlepšieho rockového gitaristu všetkých čias fanúšikovia označili gitaristu legendárnej kapely Queen Briana Maya, ktorého výsledok veľmi prekvapil.

“Som úplne bez reči. Musím povedať, že som to vôbec neočakával. Som z tohto výsledku hlboko dojatý. Technicky určite nie som najlepší gitarista, ale výsledok ankety si veľmi vážim”: vyjadril sa Brian May.

“Vidím, že všetko čo som kedy urobil malo význam a veľmi to pre mňa znamená. Nikdy som o sebe netvrdil, že som najlepší gitarista. Hrám od srdca a dávam do toho všetko.”: prezradil dojatý gitarista kapely Queen.

O prvé miesto v ankete bojovalo celkom päť gitaristov. Okrem Briana Maya boli medzi nimi aj Jimi Hendrix, Jimmy Page, Eddie Van Halen a Eric Clapton.

“Jimi Hendrix je moje číslo jedna. To som tvrdil vždy a vždy aj budem. Nikdy som jeho perfektnej hre nechápal. Je to niečo nadľudské. Je to ako keby Jimi pochádzal z úplne inej planéty.”: dodal na záver Brian May.

To Top