Novinky zo sveta hudby

Fenomenálna speváčka Lenny a jej nová skladba ENEMY vstupuje na európsky hudobný trh!

Nový počin pesničkárky Lenny je na svete! Výnimočná autorka predstavuje prvú ochutnávku zo svojho druhého pripravovaného albumu. Pieseň s názvom Enemy, ktorá mala 20. apríla premiéru aj na európskom hudobnom trhu, zachytáva pohľad Lenny na dnešný zábavný priemysel. Skladbu sprevádza zatiaľ najvýpravnejší videoklip, ktorý vznikal pod česko-nemecko-litovskou taktovkou. Už túto jeseň budú mať poslucháči možnosť zažiť koncert jedinečnej umelkyne. Lenny ohlásila sériu 4 vlastných vystúpení vrátane koncertnej premiéry v pražskom Fórume Karlín.

„Verím, že práve Enemy je typ piesne, za ktorú si každý ľahko dosadí svoj vlastný príbeh. Ja sama vnímam jej význam ako výpoveď o zbytočnom súperení v hudobnej branži, o egu a celkovo o mojom pocite, že je spravidla v „entertainmente“ väčší dopyt po prototype bezchybnej hviezdy než po autentickom človeku“ vysvetľuje Lenny.

Pieseň Enemy vznikla v tandeme s hudobným producentom Ondřejom Fiedlerem, ktorý stojí za úspešným albumom Hearts vrátane európskeho hitu Hell.o. Speváčka, ktorá v minulom roku podpísala globálnu zmluvu s nemeckým Universal Music, pieseň nahrávala v bratislavskom Pulp Studio za pomoci mladých hudobných inžinierov z Anglicka.

Nakrúcanie videoklipu prebiehalo počas jarných mesiacov v Prahe, pod vedením litovského režiséra Pavla Trebukhina a 68 pictures. Celý štáb vrátane Lenny predviedol doslova heroický výkon, kedy behom mrazivej noci, počas ktorej teploty dosahovali -20 stupňov, nakrúcali vonkajšie scény v pražských uliciach. Okrem klimatických podmienok sa Lenny statočne popasovala aj so svojou prvou hereckou dvoj rolou.

„Začínam si myslieť, že mám šťastie na nakrúcanie v extrémnych podmienkach,“ spomína s úsmevom Lenny a dodáva: „Finálne scény klipu sa nakrúcali vonku v najväčších februárových mrazoch. Na druhej strane mám šťastnú ruku na výber tímu okolo seba. Je to prvýkrát, čo som nakrúcala s kombinovaným tímom: Česko x Litva x Nemecko a všetci boli úžasní za všetkých okolností.“

Spolu s novým singlom Lenny oznámila 4 samostatné české koncerty. Premiérovo sa predstaví v pražskom Fórume Karlín. Vstupenky už sú v predaji tu.

Lenny TOUR 2018

24. 11. 2018 Hradec Králové
27. 11. 2018 Ostrava
28. 11. 2018 Brno
1. 12. 2018 Praha – Forum Karlín

To Top