Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Festival Familiar sa odohrá v krásnej prírode Mašekovho Mlynu

Občianske združenie Vráble v Európe si Vás dovoľuje pozvať na úspešné pokračovanie jednodňového multikulturálneho festivalu FAMILIAR, ktorý veríme že bude plný pozitívnej energie, výborných domácich kapiel a doplnený o najvýraznejšie mená alternatívnej hudobnej scény na Slovensku.

masekov mlyn

 The Cellmates – je inšpirované americkou hudbou 50. rokov, štýlmi rock and roll a rockabilly. Chalani sú držiteľmi prestížnej Rockabilly Award z európskej súťaže kapiel Rockabilly Rumble v Nemecku. Na jeseň roku 2012 vydala kapela album Rockabilly Feeling, ktorý je debutovým aj v rámci rockabilly štýlu na Slovensku. The Cellmates majú za sebou mnoho vystúpení na Slovensku, v Čechách, Rakúsku, Maďarsku, Nemecku. Po účinkovaní na festivale Bratislavské kultúrne leto, kedy sa kapela stáva aj jednou z tvárí tohto podujatia, odvysiela v roku 2010 spravodajská televízia TA3 príspevok venovaný The Cellmates pod názvom „Návrat Rock And Rollu“.

Walter Schnitzelsson – rockenrollový hurikán z Bratislavy, ktorý získal na tohtoročnou udeľovaní cien Radio_Head awards ocenenie Nováčik roka ! Prvý album skupiny Walter Schnitzelsson s názvom Fever predstavuje na slovenské pomery výnimočnú nahrávku. Energický rock’n’roll, pesničky o odvahe, láske a dobrých parties – to všetko a navyše kus tanečnej horúčky sa podarilo mladým muzikantom pretaviť na debut, ktorý je dôkazom, že mladé trio to má našliapnuté viac než dobre.

ZVA 12-28 band  – oslávila v roku 2013 už dvadsiatetretie výročie jej založenia, napriek tomu robí svieže autorské blues na pozoruhodnej interpretačnej a inštrumentálnej úrovni. Kapela je charakteristická originálnou tvorbou, charizmatickým spevom, a hrou na gitaru lídra Norberta Červenáka, citlivou a invenčnou hrou huslistu Stanislava Fakana, a originálnym groovovým (rytmickým)  uchopením piesni kontrabasistu Ladislava  Červenáka a hráča na bicie nástroje Petra Krška.

Billy Barman – Jedni ich poznajú z reklamy na tvrdý alkohol, druhí vďaka „vyrývačnej“ pesničke Mário Kollár. Na sklonku minulého roka predstavila svoj druhý album Modrý jazyk. Odvtedy novinka zbiera pozitívne reakcie kritikov i fanúšikov, ktorí sa môžu tešiť aj na vinyl a veľké klubové turné. Na ňom sa kapela predstaví s dvoma nováčikmi, ktorých debutové albumy vlani taktiež patrili k tomu najlepšiemu na domácej scéne. V každom prípade robia skvelú muziku,čo dokazujú aj s oceneniami Radio_Head awards: Nováčik roka a Najlepšia hudobná kapela roka 2009, Singel roka a Album roka 2010, Singel roka 2010 patrí kapela Billy Barman k jednej z najžiadanejších hudobných kapiel súčasnosti.

fAMILIAR 8a

Modré hory – Lyrik a Bene nie sú v projekte sami. K Modrým horám sa pridal v prvom rade bláznivý človek Marián Jaslovský, ktorý sa postaral o živé nástroje a mix, v ďalšom prvom rade sú to blázniví producenti: Peko, Karaoke Tundra, Moe, Foolk, Beyuz a Billy Hollywood. Ak máte chuť zistiť, čo dva nezvyčajné zjavy stvorili po takmer piatich rokoch odmlky, nalaďte sa na takmer hodinový, nepretržitý prúd slova a hudby s názvom Big Beat. Tak sa volá druhý oficiálny album zoskupenia Modré Hory. Reprezentujú ho stále tí istí Lyrik a Bene, akurát sú starší o päťročnicu, možno viac vyšlahaní mestom a svetom a životom. Pomáhajú im skoro rovnaké mená ako na začiatku: dvorný beatmacher Peko, ďalej Karaoke Tundra a tvorca linorytového coveru Ivan Herényi. Nezvyčajne ako beatmacher sa pridáva aj Boy Wonder a ostrieľaní hráči DJ Fatte a Jesus Chrysler. K spolupráci zlanárali aj producenta Rolanda Kánika, ktorý sa postaral  o nahrávanie a mix a tunning skladieb. V titulnej skladbe Bigbít im basu nahrala Stanka Apfelová. Mladá česká raperka mannia a nu folková hviezdička Katarzia im pomohli s refrénmi, dokonca športový komentátor Palo Gašpar sa mihne v jednej skadbe, a  čo je skvelé, a to tak, že najviac, je Tomáš Janovic.

K sprievodným akciám určeným pre mládež, ale i rodiny s deťmi, patrí výtvarný workshop, výstava fotografií, varenie gulášu či celodenný piknik a prehliadka Mašekovho mlynu.

Prijmite naše pozvanie a užite si unikátny festival v krásnom prostredí, ktorý sa bude odohrávať 28. júna v priestoroch Mašekovho mlynu pri Hornom Ohaji.

Reklama
Reklama www.bedy.sk

Prečítajte si tiež:

Správy

Bez autorov o autoroch. Taký je návrh nového Mediálneho zákona, ktorý 7. októbra 2021 predložilo do medzirezortného pripomienkového konania Ministerstvo kultúry (MK SR). Návrh...

Zaujímavosti

For You predstavuje novú skladbu Best of Slovak pop 2000 – 2009 (Antológia III), ktorou sa na chvíľku prenesiete do začiatku storočia. „Chceli sme...

Kapely

Roman, Robo, Marek a Viktor z kapely Pell-Mell 59 predstavujú novinku zo svojej tvorby. Singel s názvom „Poď so mnou“ zverejnili chalani aj s...

Zaujímavosti

Po tom, čo sa podarilo prebojovať kapele FREYA priamo do finále pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad minulý rok, história sa opäť zopakovala. Žilinčanov totiž...

Reklama