Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Festival Sharpe spúšťa prípravy ďalšieho ročníka

Organizátori hudobného festivalu a konferencie SHARPE ohlasujú spustenie príprav ďalšieho ročníka. Do unikátnych priestorov bratislavskej Novej Cvernovky v dátume 3. a 4. septembra prinesie jediný slovenský showcasový festival kvalitnú súčasnú hudbu zo Slovenska aj zahraničia v spojení s hudobnou konferenciou.

Cieľom SHARPE je priniesť návštevníkovi možnosť objaviť nové a perspektívne, ale aj obľúbené hudobné mená z rôznych krajín sveta naprieč hudobnými žánrami. Napriek pretrvávajúcej epidemiologickej situácii si dali organizátori aj tento rok za cieľ zhmotniť tieto snahy do festivalovej podoby a priniesť návštevníkom autentický a plnohodnotný zážitok, na aký sú zvyknutí z predošlých ročníkov.

„Festival momentálne pripravujeme v plnej kapacite, s približne 40 interpretmi z 23 európskych krajín. Budeme plne rešpektovať všetky protipandemické a hygienické opatrenia, prípadne vymýšľať aj vlastné vylepšenia, keďže bezpečnosť návštevníkov, vystupujúcich a celého nášho organizačného tímu je pre nás prvoradá”, približuje kreatívny riaditeľ festivalu Michal Berezňák.

Reklama

Prepotvrdené aj nové hudobné mená

V rámci hudobného programu dostanú priestor predovšetkým kapely a umelci, ktorí mali vystúpiť minulý rok, no pre zrušený festival z dôvodu opatrení svoje koncerty neodohrali. Organizátorom sa podarilo potvrdiť väčšinu z nich, zo slovenských umelcov sú to napríklad Isobutane, Edúv syn, Queer Jane, Raptor Koch, ale tiež britskí Italia 90, český producent HRTL, luxemburská pesničkárka C’est Karma a mnohí ďalší. Do line-upu pribudne aj niekoľko nových, doposiaľ neohlásených hudobných mien. Súčasťou SHARPE festivalu bude aj projekt Nočná, ktorý sprostredkuje selekciu experimentálnej elektroniky a techna.

„Mám veľkú radosť, že takmer všetky kapely, ktoré u nás mali hrať už minulý rok, opätovne potvrdili svoju účasť na festivale. Veľmi sa teším z britských Italia 90, presne takéto niečo potrebujeme po takmer roku bez koncertov, veľká energia na pódiu, ktorá nikoho nenechá chladným, zvukovo je to tiež extrémne zaujímavé. Takisto mám radosť aj z novo-potvrdených kapiel, akými sú napríklad Pódium zo Španielska alebo domáci Wine Fault, tvrdí hudobná dramaturgička festivalu a šéfka konferencie, Táňa Lehocká.

Reklama

SHARPE festival ani tento rok nevynechá svoju kľúčovú súčasť – hudobnú konferenciu, ktorá ho robí nielen festivalom, ale tiež medzinárodnou platformou prepájajúcou hudobníkov a hudobných profesionálov z rôznych krajín. „Z konferenčnej časti by som vypichla panel o zelených riešeniach v hudobnom priemysle, kde sa budeme rozprávať, ako sa postaviť environmentálnym výzvam pri organizácii festivalov či v oblasti touringu, ako robiť podujatia udržateľne a aké sú najnovšie inovácie a nápady v oblasti ekológie v hudobnom sektore“, dodáva Táňa Lehocká.

Celé podujatie sa v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky uskutoční 3. a 4. septembra 2021. K dispozícii sú festivalové vstupenky na oba dni hudobného programu v predpredaji za cenu 25€ a tzv. Pro pass zabezpečujúci vstup na festival a účasť na konferencii v sume 39€. Lístky je možné zakúpiť v sieti Tootoot.

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Po online vydaní posledného ročníku festivalu HUDBA SVETA Žilina, sa začiatkom októbra predstavia už naživo skvelí hudobníci zo zahraničnej ale aj domácej world music...

Koncerty

Takmer štyridsať nových zahraničných mien všetkých žánrov pridáva do programu ďalšieho ročníka medzinárodného festivalu Colours of Ostrava. Medzi nimi napríklad radikálnu newyorskú raperku Princess...

Koncerty

Festival Konvergencie už 22 rokov spája interpretov a publikum, hudbu minulosti s dielami žijúcich autorov, rôzne štýly a žánre, domácich i zahraničných umelcov. Aj...

Koncerty

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac...