Hľadáte niečo konkrétne?

Festival Žákovic Open bude tento rok 2. a 3. augusta aj s detským programom a DJmi!
Festival Žákovic Open bude tento rok 2. a 3. augusta aj s detským programom a DJmi!

Koncerty

Festival Žákovic Open bude tento rok 2. a 3. augusta aj s detským programom a DJmi!

Žákovic Open sa chystá na svoj 19-ty ročník! Najobľúbenejší rodinný festival v prekrásnej Bošáckej doline pripravil pre fanúšikov opäť fantastický program! 2. a 3. augusta to v Trenčianskych Bohuslaviciach rozbalia po prvýkrát Katka Knechtová ale aj skupiny Vidiek, Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Saténove ruky, Davová Psychóza a samozrejme domovská kapela HEX. Žákovic si tento rok pre návštevníkov pripravil aj špeciálne novinky – populárny detský pesničkový program PACI PAC a Jameson zónu s renomovanými DJ-mi!

Kto ešte nezažil dokonalú atmosféru festivalu Žákovic Open, musí to v tomto roku napraviť 2. a 3. augusta!Fanúšikovia sa môžu tešiť na hudobnú všehochuť a prekrásne prostredie Bošáckej doliny.

„Tešime sa, že opäť prinesieme do Trenčianskych Bohuslavíc kvalitnú slovenskú hudbu naprieč žánrami. Tento rok na Žákovici po prvýkrát vystúpi speváčka a skladateľka Katka Knechtová, ďalej zahrajú skupiny HEX, Vidiek, Le Payaco, Billy Barman, Puding pani Elvisovej, Saténove ruky, po prvýkrát aj Davová Psychóza, Trolejboys, Cpt. Slice, Rust2Dust a ďalšie kapely,“ neskrýva radosť organizátor festivaluTomáš „Yxo“ Dohňanský. 

Reklama
Skaly Beerokrat Open air bude hostiť Gleba a Medial Banana

Kultovým sa na Žákovici stal sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantami. Termín obľúbeného festivalu sa tento rok trochu posunul. 

„Termín sme posunuli kvôli tomu, že parkoviská, ako aj stanovú dedinku máme na poliach, ktoré nám požičiava PD Bošáca a po minulé roky nestihli dozrieť plodiny, ktoré tam nasadili. Teraz sa tešíme, že bude všetko v poriadku a že si ľudia budú môcť užiť komfort stanovania a parkovania opäť zadarmo. Bez toho, aby vznikla škoda na plodinách,“ vysvetľuje Yxo.

Na festivale nebude chýbať stanová dedinka EXTRA ani chillout zóna. 19-ty ročník však prinesie aj novinky!

Reklama

„Keďže mám malú dcérku, mám veľkú radosť, že na náš festival prijali pozvanie PACI PAC, čiže detský pesničkový program, ktorý je Slovensku veľmi populárny. V sobotu popoludní preto pozývame rodičov s deťmi, aby sa k nám prišli zabaviť. Samozrejme okrem detského programu sa budú môcť tešiť aj na hojdačky a preliezky. Aktuálne uzatvárame program do Jameson zóny, kde by pozveme renomovaných DJ-ov,“ plánuje organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Hudobníci z kapely HEX si zaspomínajú na speváka Ďuďa dvoma špeciálnymi koncertami

Myšlienka na zorganizovanie Žákovic Open vznikla v roku 1999. HEXák Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli kamaráti, priatelia a spriatelené kapely.

„Žákovic Open je kus môjho života, kopec fantastickej hudby v prostredí, ktoré dôverne poznám od detstva. Naozaj sa veľmi teším, že náš festival už roky funguje a že je stretnutím kamarátov, či už z radov muzikantov, alebo divákov, ktorí si vychutnávajú oddych. Samotný priestor, kde sa náš festival odohráva je na Slovensku ojedinelý s nádherným výhľadom na Javorinu v Bošáckej doline,“ uzatvára Yxo.

Reklama
Tridsiaty ročník hudobného festivalu Verím Pane ponúkne koncentráciu gospelovej muziky

Festival zabezpečuje kyvadlovú doprava a parkovanie zdarma. Tento rok Žákovic Open vypukne 2. a potrvá do 3. augusta. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti www.predpredaj.sk a v Penzióne Žákovic.

Všetky  informácie nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Koncerty

Bratislavský hrad zažije veľkolepú hudobnú akciu! Galakoncert Folklór vo fraku ponúkne 25. júna najkrajšie slovenské ľudové piesne vo fantastických aranžmánoch pre mimoriadne sólové hlasy,...

Koncerty

Konečne. To si isto mnohí pomysleli, keď im prišla pozvánka na 11. ročník benefičného koncertu pre osoby s mentálnym a zdravotným postihnutím Objatie tónov. V netradičnom termíne,...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...