Kapely

Fictive Marry predstavujú videoklip, v ktorom si zahrali aj ich fanúšikovia

Košická metalová kapela Fictive Marry rada dávkuje svoju hudbu fanúšikom postupne. Kapela nechce, aby ich fanúšikovia čakali na celý album a tak pravidelne zverejňuje nové single už niekoľko rokov. Ani v roku 2020 tomu nebude inak!

Fictive Marry začali novú skladbu s názvom Som to JA nahrávať ešte v roku 2019. Spevák a dvorný textár kapely Marek Lacko prezradil: “Za všetko, čo sa v tomto období deje, si môžeme len my sami. Ako sa spieva v našej novej skladbe – svet sa nespamätá, kým sa nespamätáme my. Ani neviem, či vôbec existuje presnejší výraz na aktuálnu situáciu. Každá naša akcia vyvolá reakciu. Aj o tom je tento text. Napísal som ho síce ešte oveľa skôr ako sa začal po svete šíriť vírus, ale myslím si, že na súčasnú situáciu celkom sedí.”

Skladba sa vyznačuje moderným zvukom, ktorý je plný sviežich samplov a dokonale ho dopĺňa charizmatický spev Mareka Lacka. Ku skladbe Som to JA sa podarilo koncom februára 2020 kapele nahrať aj videoklip, v ktorom si zahrali aj ich fanúšikovia. Niektorí kvôli videoklipu pricestovali dokonca až z Českej republiky.

Týmto textom som chcel vyjadriť hlavne to, čo by sme si mali uvedomiť všetci: Som, aký som. Človek, ktorý sa snaží robiť veci správne, ale zároveň robí veľa chýb. Nemám problém vstúpiť viackrát do tej istej rieky. Zrejme nie som najlepší na svete, ale cítim veci tak, ako ostatní. Som to ja.“: dopĺňa spevák Marek Lacko.

To Top