Hľadáte niečo konkrétne?

Fíni z Amorphis si po koncerte na Dobrom Festivale doprajú dobrú kávičku a pirohy
Fíni z Amorphis si po koncerte na Dobrom Festivale doprajú dobrú kávičku a pirohy

Koncerty

Fíni z Amorphis si po koncerte na Dobrom Festivale doprajú dobrú kávičku a pirohy

Prešovský koncert fínskej metalovej kapely Amorphis sa blíži. Už o tri týždne sa postavia hudobníci z Helsínk na pódium Dobrého festivalu a predstavia naživo svoju aktuálnu nahrávku Queen of Time. Prípravy celého festivalu vrcholia a známe sú už aj požiadavky headlinera metalového programu festivalu. Pre organizátorov to bude štandardná európska návšteva. Ochutnať chcú tiež slovenské špeciality a po koncerte si doprajú šálku dobrej kávy.

Amorphis pricestujú na Dobrý Festival v dvanásťčlennej skupine. V súvislosti so svojim vystúpením však nemajú žiadne veľké nároky. V zozname požiadaviek sa nachádza tiež informácia o tom, že chcú na odporúčanie organizátora ochutnať slovenské tradičné jedlá. „Ponúkneme im domáce lepené pirohy, holúbky, kyslú kapustu. Amorphis si podobne ako predošlý headliner Sepultura pochutí aj na cukríkoch, čokoládach a výbere rôznych sladkostí.

Ľudové mladistvá a Floex v júni otvoria bratislavské koncertné leto

Po rozhovoroch s manažmentom vieme, že si po koncerte doprajú hlavne šálku dobrej kávy, čo nám je veľmi sympatické,“ priznáva organizátor festivalu Miro Tásler.

Reklama

Amorphis ponúkne na východe Slovenska výpravné melódie, mystériu a melanchóliu, ktorá je vzorová pre fínsku metalovú hudbu. A veru, majú z čoho vyberať. Podľa setlistov aktuálneho turné dostávajú veľký priestor novinky The Bee, The Golden Elk, Wrong Direction, Daughter of Hate, Heart of Giant, ale aj základné kamene Black Winter Day, Death of a King, House of Sleep a ďalšie. „Skladby z nového albumu nastavili nové štandardy našim shows. Každý, kto počul Queen of Time aspoň raz, tak vie, čo to znamená. Týmto albumom sa zrodil nový „Tales From The Thousand Lakes“ a začala nová éra,“ dodáva Holopainen.

Enviromentálny festival Ekofest sa 19. júna vráti do záhrad Západoslovenského múzea v Trnave!

Metal, Rock, Pop, Electro

11. ročník Dobrého festivalu sa bude konať 14.-16. júna 2019 na prírodnom kúpalisku Delňa v Prešove. Fínsky Amorphis sa predstavia večer v sobotu 15. júna. Z ďalších metalových kapiel prijala pozvanie prešovská legenda Wayd aj ruská partička Grai.

Reklama

Dobrý Festival ponúkne už tradične multižánrový program na troch pódiách. Okrem metalistov si na svoje prídu aj fanúšikovia kapiel IMT Smile, RAZORLIGHT, N.O.H.A., Ofenbach, Pendulum DJ set, Kali a Peter Pan, Chinaski, Karolina Czarneczka, Chikiliki Tu-a, Heľenine oči, Kandráčovci, Štefan Štec, Ine Kafe Elevenhill, Satin lead, Adam Ďurica, Emma Drobná, Buranowski, Slobodná  Európa a dalších.

INEKAFE už 1. júna zahrá svoju novú skladbu na koncerte v bratislavskej Umelke

Vstupenky sú v predaji v sieti ticketportal!

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Festival Verím Pane 2021 začne v sobotu 24. júla o 11:00 hod. svätou omšou v námestovskom amfiteátri. Hudobný program bude nasledovať v čase od 14:00...

Koncerty

Najväčší environmentálny benefičný open-air festival Ekofest otvorí svoje brány 19. júna 2021. Po 13-tich rokoch sa vracia na pôvodné miesto – do pekných záhrad Západoslovenského...