Koncerty

Folk metalový festival KrutoFest už túto sobotu v Martine!

Folk metalový festival KrutoFest už túto sobotu v Martine!

Martinský metalový festival KrutoFest, ktorý sa uskutoční 22. júna na martinskom kúpalisku, uzavrel zostavu pre tento rok. Headlinermi večera sa stali spriaznené spolky, a to ruský folkmetalový GRAI a domáci paganmetalový RAMCHAT.

Tatári GRAI nebudú jediní, ktorí vo svojej zostave budú mať ženské krásne zjavenia. Rovnako tak moravský folkmetalový WOLFARIAN majú vo svojej zostave dve dievčatá, a ani folkový STRIGÔŇ z oravskej Nižnej sa nedá zahanbiť svojou sympatickou speváčkou.

Mimo týchto spomínaných skupín zahrajú ešte ACHSAR (viking metal, Levice), F. O. B. (death metal, CZ), PERFORMED (thrash metal, Prievidza), PODPOĽANICA (pagan metal, Zvolen), VENDETA (thrash metal, Martin), SORGOTH (black metal, Bytča), INNER SCREAM (alternatívny death/black metal, Prievidza) a GUARDIANS OF ASGAARG (Tribute To Amon Amarth, Bratislava).

„Vytvorili sme KrutoFest hlavne na podporu domácej slovenskej scény. Kto si pozrie zostavu, uvidí v nej mnoho domácich kapiel. Nemáme v pláne, aby sa z neho stal megaveľký fesťák, naopak, ide nám o kamarátsku domácu atmosféru, kde si fanúšikovia môžu podebatiť s kapelami, vypiť s nimi pivo.

Proste návrat do deväťdesiatych rokov… Žiadne žetóny, prehnaná ochranka, naopak, parkovanie, stanovanie a aj kúpanie zdarma, v cene vstupenky. Tie dostať ešte do 21. júna za cenu 17 eur v sieti Predpredaj. Na mieste budú za cenu 19 eur,” vyslovil sa Pavel ‘Hirax’ Baričák, jeden z organizátorov festivalu.

To Top