Zaujímavosti

Folkový spevák Róbert Fapšo prichádza s novým albumom Hudba je Láska!

Po minuloročnom úspešnom debutovom albume Jarné Piesne prichádza folkový spevák z Považskej Bystrice Róbert Fapšo s druhým albumom Hudba je Láska.

Názov albumu charakterizuje spevákov vzťah k hudbe ako silnému spojeniu so sebou a s poslucháčmi ktorým tak môže prostredníctvom slov v rodnej slovenčite predávať myšlienky, názory, pocity zo svojho najhlbšieho vnútra.

Róbert Fapšo sa venuje hudbe už 10 rokov a po pôsobeniach vo viacerých kapelách sa v ňom ustálila potreba písať vlastné piesne, vkladať do nich pocity z každodenných dní a hlavne hrať a dávať zo seba lásku k hudbe ľudom na živých vystúpeniach.

Na albume nájdete 7 piesní rôznych farieb a žánrov z ktorých každá vznikala postupne a dlho dozrievala a album tak pôsobí rozmanitejšie a dospelejšie.

Na albume boli použité rôzne zaujímavé zvuky, napríklad starý skoro 70 ročný orgán Hammond, meditačné zvuky mora z ostrova Gozo v závere skladby Pieseň Mora ale aj zborový spev viacerých hudobníkov z Považskej Bystrice v piesni To nie je málo a Hudba je Láska.

Na albume Róbert Fapšo spolupracoval s viacerými hudobníkmi, druhé vokály si zaspievali víťazka súťaže Mladý talent Katarína Marošiová, zakladateľka projektu AcaPeople Mária Fapšová. O basovú gitaru sa postaral Roman Depko známi aj z kapely Seventh Weapon, bicie a perkusie nahral Lukáš Kvaššay a huslové party nahrala Nina Žwaková .

O design sa postaral Juraj Vačko a celý album do podoby akú ju môžete počuť zmixoval a zmástroval Michal Zachar z Pine Hill Sound.

Album vychádza na streamovacích službách ale aj ako CD a krst sa uskutoční 28.9. v KC COOLTAJNERI v Považskej Bystrici.

To Top