Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

Fortuan predstavuje klip k novému singlu Catch Me If You Can

Skladba Catch Me If You Can, ktorá je dostupná na všetkých streamovacích službách už od 20. septembra, odzrkadľuje nové smerovanie kapely Fortuan a môžete ju počuť aj v slovenských rádiách. Dnes k nej kapela predstavila nový klip.

Už dnes si môžete pozrieť nový klip bratislavskej indie rockovej kapely Fortuan k ich najnovšiemu singlu Catch Me If You Can. Kapelu tvoria traja dlhoroční kamaráti – Jakub Hančin (spev + gitara), Tomáš Marikovič (gitara) a Daniel Štefanovič (bicie nástroje). Kapela má za sebou už jeden album, Flavours, ktorý vydali koncom roka 2020.

Pri tvorbe novej skladby Catch Me If You Can kapela zúročila všetky skúsenosti, ktoré získali pri nahrávaní debutového albumu. Kľúčom k úspechu bolo oslovenie viacerých profesionálnych odborníkov zo svetového hudobného priemyslu.

Reklama

Prvá demo verzia singlu vznikla z domácich nahrávok, ktoré putovali k producentovi Mariovi Borgattovi, ktorý spolupracoval s kapelami ako Muse, Of Monsters and Men alebo Foster the People. Producent pomohol od základu prerobiť záver skladby, obohatil ju o nové nástroje a dokonca sa podieľal aj na úpravách textu.

Až potom mohla kapela pristúpiť k nahrávaniu v štúdiu. Hotová nahrávka znova prešla niekoľkými kolami pripomienok s Mariom Borgattom, ktorý nahrávku produkoval a mixoval.

“Produkčný zásah Mária bol markantný. Keď porovnám naše demo pred a po, nie sú to síce úplne odlišné pesničky, ale kvalitatívny posun je nesporný. Detaily tvoria celok.” – opisuje spoluprácu Tomáš, gitarista kapely Fortuan.

Reklama

Nahrávka pokračovala do rúk na mastering Travisovi Ferenceovi, ktorý pracoval napríklad s kapelou Imagine Dragons, Arianou Grande alebo s Johnom Mayerom. Za svoju prácu získal aj nomináciu na Grammy.

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama