Viac...

Fractal AXE FX-III – najnovšia mašina vo svete modelingových procesorov (+ upútavka na rozhovor s Papa Roach!)

Článok prečítate za: 2 min.

Axe FX-II sa stalo hlavným konkurentom modelingových procesorov a zosilovačov a za ten čas čo je a trhu, sa z nej stala legenda. O kvalite svedčí fakt, že Axe by ste našli v rigu Periphery, Johna Petrucciho ba dokonca aj Metallici, ktorá si Axe FX-II obľúbila hlavne na živých vystúpeniach. Nič však nie je večné, a preto nám Fractal Audio predstavil úplne nový Axe FX-III.

Ako by sa dalo čakať, Axe FX-III má oproti predchodcovi viac upgradov, viac sily, no hlavne viac možností. Upevňuje tak svoje miesto v modelingovej špičke pre gitary, basy a iné nástroje. Silu, konzistentnosť a vysoký výkon zaručujú 2x 1.0 GHz Keystone procesory, ktoré sú momentálne najsilnejšie na svete a sú zároveň 2x silnejšie ako tie, čo sa používali v Axe FX-II. Čo sa týka pamäte, tak Axe má hlavnú 4gb DDR3 pamäť, stovky Mb Flash pamäte a niekoľko periférií.

zdroj: https://www.fractalaudio.com/axe-fx-iii-edit/

O grafiku sa stará výkonný grafický procesor, o plynulosť USB vstupov sa stará 16 mikro ovládačov pre bezchybný beh celého Axe.

Nová väčšia obrazovka s rozlíšením 800×480 má o 30x vyššie rozlíšenie ako predošlý model. Je navrhnutá tak, aby všetky kontrasty a zmeny farieb boli veľmi ľahko viditeľné. Vďaka tomu by nemal byť problém pracovať s Axe aj v tých najťažších podmienkach. Grafika Axe je tak dynamická ako to len ide, na obrazovke je viacero pohybujúcich sa častí, čo zaručuje presný a rýchly prenos informácií o výkone hráčovi. Zmeny ktoré je potrebné vykonať, sú dostupné tou najkratšou možnou cestou, pre rýchle editovanie zvuku.

zdroj: https://www.fractalaudio.com/axe-fx-iii-edit/

Fractalu ide o to, aby Axe FX-III bol čo najvšestrannejší, preto je na zadnej strane veľký počet vstupov a výstupov. Nie je problém zhotoviť niekoľko efektových kanálov, ktoré sa môžu nezávisle ovládať. 16 mikro ovládačov ponúka 16 kanálov (8 vstupných a 8 výstupných). Napojenie Axe do počítača nie je problém, keďže má zabudované Windows 7/8 a 10 driver-e, pre vstup do Apple zariadení žiaden driver netreba ak je software 10.7.4 alebo novší.

Núdza o všestrannosť zvuku nebude, keďže Axe obsahuje 2048 simulácií reproboxov z výroby, ďalších 189 reproboxov a 2048 reproboxov, ktoré majú užívatelia, čiže si môžete sťahovať nové nezávislé zvuky z 3. strany. Axe má taktiež k dispozícii vysoké množstvo efektov, ktoré sú navrhnuté tak, aby vedeli dokonale nahradiť všetky krabičky a štúdiové efekty.

Axe FX-III sa stáva jedným z najsilnejších modelingových procesorov. Je jasné, že pomaly prevezme miesto po svojom predchodcovi. Čo sa týka zmien, zvuky nástrojov budú ešte lepšie, pričom sa zlepšilo užívateľské rozhranie pre viac intuitívny a rýchly prístup.

A ŽE ČO MAJÚ SPOLOČNÉ PAPA ROACH A AXE FX-III? PRÁVE TEN NÁM UKÁŽE GITARISTA JERRY V NOVOM DIELY GUITAR&GEAR UŽ ZAJTRA VEČER! POZRITE SI MENŠIU UPÚTAVKU!

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top