Hľadáte niečo konkrétne?

????????????????????????????????????

Správy

František Nedvěd oslavuje 50 rokov na scéne, odohrá vyše 100 koncertov!

Český spevák a gitarista František Nedvěd oslavuje 50 rokov na hudobnej scéne a stále má fanúšikom čo ponúknuť. Pred 20-timi rokmi sa pracovne rozišiel s bratom Honzom a teraz koncertuje so svojim synom Vojtom. Dokonalá symbióza im funguje už 10 rokov! Jedna z najvýznamnejších osobností českej country hudby, folku a trampskej piesne plánuje aj tento rok odohrať 100 koncertov po celom Česku a Slovensku.

Jedna z najvýznamnejších osobností českej country hudby, folku a trampskej piesne. To je český spevák, gitarista a skladateľ František Nedvěd, ktorý sa na hudobnej scéne pohybuje vyše 50 rokov.

„Hudba je môj život, je to moje všetko. Pred 20-timi rokmi sem sa po prvýkrát rozišli, a odvtedy sme sa ešte 4 alebo 5 krát hudobne stretli a opäť rozišli. Naposledy to bolo pred piatimi rokmi. Pri jednom rozchode s bratom som nahral niekoľko sólových CD,“ prezradil František Nedvěd.

Reklama
Vypočujte si nový album Úzkej Krajiny v dnešnom live streame

Legendárny spevák teraz vystupuje so svojim synom Vojtom. 

„Rozumieme si a darí sa nám. Otec a syn je dokonalá kombinácia. Vieme o sebe všetko, čo potrebujeme v hudbe, ja cítim jeho pocity, on cíti moje. Dokonalá symbióza. Obaja dúfame že toto spojenie vydrží čo najdlhšie,“ plánuje František Nedvěd.

Aj tento rok si budú môcť fanúšikovia vypočuť hity „Jsem tvůj déšť“, „Řemeslo“, „Devatenáct“, „Kočovní herci“, „Skládanka“, „Růže z papíru“, „U stánkú“ či „Podvod“.

Reklama

„Máme radosť z toho, že je o nás stále veľký záujem a že máme silu uspokojovať poslucháčov našimi pesničkami. Moje prianie je, aby nám to dlho spolu vydržalo. Pokiaľ mi bude zdravie ako tak slúžiť, vždy sa rád postavím na pódium, s gitarou v ruke, a zahrám svojim fanúšikom naše pesničky. Najobľúbenejšie sú vlastne všetky. A podľa  toho aké pesničky si praje obecenstvo, zvolíme tie najlepšie, a podľa toho vytvárame playlist. Sledujeme ľudí, oni poznajú takmer všetky naše pesničky, spievajú si s nami, a to je pre nás najlepší pocit, ktorý sa nedá opísať,“ teší sa na živé hranie František Nedvěd.

Vypočujte si netradičné popovo-rockovo-rapové spojenie kapely Iconito a Majselfa

František Nedvěd  sa po hudobných začiatkoch v niekoľkých bigbítových a trampských skupinách spolu so svojím bratom Janom Nedvědom preslávil ako člen folkovej skupiny Brontosauři a folkovo-gospelovej skupiny Spirituál kvintet. Neskôr s Janom Nedvědom vytvoril duo označované Nedvědi. Od roku 1994 si František Nedvěd súbežne buduje sólovú kariéru. Od roku 2013 vystupuje samostatne, s kapelou Tiebreak, alebo so synom Vojtom. František Nedvěd má na konte šesť samostatných albumov, jednu vlastnú výberovku, a spolu s bratom dve výberovky a 20-tku albumov.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Priaznivci jazzového AMC Tria budú mať možnosť vidieť túto formáciu počas leta na viacerých podujatiach. Hosťami niektorých vystúpení budú Ulf Wakenius a Peter Lipa. Na...

Koncerty

Kapele Peter Bič Project ide karta – čo skladba, to mega hit! Aj ich najnovšia pohodová pesnička Máj sa fanúšikom i hudobným redaktorom mimoriadne páči...

Koncerty

Štefan Štec a Fajta pripravujú program na letné turné, na ktoré ich fanúšikovia už netrpezlivo čakajú. Zaznejú hity  Urvala sia struna, Báči Jašov, Idu sobi...

Koncerty

Adam Ďurica v čase lockdownu všeličo pomenil. Postavil napríklad novú kapelu a tvoril. Z jeho aktuálneho singla Medzi nami je už rádiový hit a táto skladba, rovnako ako...