Hľadáte niečo konkrétne?

Správy

František Nedvěd oslavuje 50 rokov na scéne, odohrá vyše 100 koncertov!

????????????????????????????????????

Český spevák a gitarista František Nedvěd oslavuje 50 rokov na hudobnej scéne a stále má fanúšikom čo ponúknuť. Pred 20-timi rokmi sa pracovne rozišiel s bratom Honzom a teraz koncertuje so svojim synom Vojtom. Dokonalá symbióza im funguje už 10 rokov! Jedna z najvýznamnejších osobností českej country hudby, folku a trampskej piesne plánuje aj tento rok odohrať 100 koncertov po celom Česku a Slovensku.

Jedna z najvýznamnejších osobností českej country hudby, folku a trampskej piesne. To je český spevák, gitarista a skladateľ František Nedvěd, ktorý sa na hudobnej scéne pohybuje vyše 50 rokov.

„Hudba je môj život, je to moje všetko. Pred 20-timi rokmi sem sa po prvýkrát rozišli, a odvtedy sme sa ešte 4 alebo 5 krát hudobne stretli a opäť rozišli. Naposledy to bolo pred piatimi rokmi. Pri jednom rozchode s bratom som nahral niekoľko sólových CD,“ prezradil František Nedvěd.

Reklama

Legendárny spevák teraz vystupuje so svojim synom Vojtom. 

„Rozumieme si a darí sa nám. Otec a syn je dokonalá kombinácia. Vieme o sebe všetko, čo potrebujeme v hudbe, ja cítim jeho pocity, on cíti moje. Dokonalá symbióza. Obaja dúfame že toto spojenie vydrží čo najdlhšie,“ plánuje František Nedvěd.

Aj tento rok si budú môcť fanúšikovia vypočuť hity „Jsem tvůj déšť“, „Řemeslo“, „Devatenáct“, „Kočovní herci“, „Skládanka“, „Růže z papíru“, „U stánkú“ či „Podvod“.

Reklama

„Máme radosť z toho, že je o nás stále veľký záujem a že máme silu uspokojovať poslucháčov našimi pesničkami. Moje prianie je, aby nám to dlho spolu vydržalo. Pokiaľ mi bude zdravie ako tak slúžiť, vždy sa rád postavím na pódium, s gitarou v ruke, a zahrám svojim fanúšikom naše pesničky. Najobľúbenejšie sú vlastne všetky. A podľa  toho aké pesničky si praje obecenstvo, zvolíme tie najlepšie, a podľa toho vytvárame playlist. Sledujeme ľudí, oni poznajú takmer všetky naše pesničky, spievajú si s nami, a to je pre nás najlepší pocit, ktorý sa nedá opísať,“ teší sa na živé hranie František Nedvěd.

František Nedvěd  sa po hudobných začiatkoch v niekoľkých bigbítových a trampských skupinách spolu so svojím bratom Janom Nedvědom preslávil ako člen folkovej skupiny Brontosauři a folkovo-gospelovej skupiny Spirituál kvintet. Neskôr s Janom Nedvědom vytvoril duo označované Nedvědi. Od roku 1994 si František Nedvěd súbežne buduje sólovú kariéru. Od roku 2013 vystupuje samostatne, s kapelou Tiebreak, alebo so synom Vojtom. František Nedvěd má na konte šesť samostatných albumov, jednu vlastnú výberovku, a spolu s bratom dve výberovky a 20-tku albumov.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama