Kapely

FUNKIEZ vydávajú po dvoch rokoch svoj nový videoklip!

FUNKIEZ vydávajú po dvoch rokoch svoj nový videoklip!

Po dvoch rokoch sa opäť vracia na hudobnú scénu legendárna funky kapela FUNKIEZ s vibrujúcou novinkou “KÝM SI”. Tentokrát však ukázali vo vizuály aj nového člena – 26 ročného Šimona Švidraňa, známeho už pod umeleckým menom “SWIBIDIE. 

Kapela FUNKIEZ je na hudobnej scéne už od roku 2006. Síce nevydávali klipy, či nové songy, no ako kapela boli aktívni a hrávali na festivaloch či súkromných podujatiach.

Frontmanom kapely ostala dlhoročná členka Alexandra “SASHA” Okalova, ktorá participovala na rôznych hitoch ako textárka alebo aj ako sólo speváčka. “Zbožňujem funky, pretože tento štýl hudby šíri dobrú náladu a nesie pozitívny odkaz. Vždy, keď spoločne hráme, tak vidím, že ľudia sa bezprostredne bavia a neriešia nič na okolo. A to je pre mňa ten najdôležitejší odkaz našej hudby. Spája, a zároveň baví rozličných ľudí”, hovorí SASHA.

Celkový vizuál mal na starosti Miroslav Balogh a o text k skladbe sa postarali samotní speváci – SASHA a Swibidie. “S námetom na klip som prišiel ja, samozrejme, že som to prekonzultoval s režisérom. No hlavne sme chceli odzrkadliť jednoduchosť vo vizuále, a zároveň vyzdvihnúť hudobnú náročnosť štýlu funky”, vysvetľuje Swibidie. Aj keď je Šimon alias Swibidie členom skupiny už dlhšie, k novej skladbe a klipu s ním sa dostali FUNKIEZ až po dvoch rokoch.

“Je mi cťou, že môžem byť súčasťou kapely, kde pôsobia špičkoví umelci, vážim si ich históriu a chuť spievať naplno pri vystúpeniach. Funk je pre mňa neskutočná energia a hudobný žáner, ktorý obnáša dosť vysokú mieru inštrumentality, takže tam musí byť cititeľné aj dosť vysoké muzikanské vyzretie. Je potrebné k tomuto štýlu vysokú mieru profesionality a umeleckosti. Preto som nesmierne rád, že ma priali ako plnohodnotného člena FUNKIEZ. Funk je pre mňa aj životný štýl, ktorý vás nakopne a doslova povedané – rozvirbuje, takže som rád, že som súčasťou najlegendárnejšej slovenskej funky kapely”, uzatvára Swibidie. 

To Top