Kapely

FYZIKA, presne tak sa volá nový singel od kapely KLONS! 

Kloni aj tento krát vsadili na osvedčenú spoluprácu s produkčnou agentúrou Randal Group, vďaka čomu vznikla skvelá skladba s názvom Fyzika. Energická rytmika, nápaditá elektronika spolu s chytľavým refrénom a originálnym textom, za ktorým stojí Boris Fordinál, vytvárajú z tejto skladby modernú popovú pesničku, ktorá má tie najvyššie ambície dostať sa do povedomia ľudí. 

Hneď prvé tóny skladby vo vás zanechajú napätie ktoré postupne graduje až do veľkého finále, v ktorom by sa dala energia doslova krájať. Fyzika je určite skladba ktorá upúta poslucháča od samého začiatku až po jej koniec a nudiť sa pri nej určite nebudete. To dokazuje aj úspech piesne v celoslovenskej súťaži Košický zlatý poklad 2019 kde sa pieseň dostala do semifinále súťaže spomedzi takmer 160 skladieb..

„Nechceli sme skladbu ktorá bude len ďalšia z radu tuctová. Vždy chceme vytvoriť pesničku a zvuk ktorý bude jasne charakterizovať našu kapelu a nebude len kópiou nejakej inej popovej skladby. Nechceme hrať to čo tu už bolo sto krát. Chceme produkovať skladby ktoré sú energické, chytľavé a originálne. Skladby ktoré si poslucháč vždy rád vypočuje a to najmä vďaka kvalitnej produkcii a nápadu. Veríme, že práve Fyzika je tou skladbou.“ povedala Peťa, speváčka kapely KLONS. 

Dopomôcť k tomu aby Fyzika bola úspešná skladba má aj lyrics video, ktoré vytvorili Kloni spolu s tvorcom videa Dodom Vilhamom. Video odzrkadľuje hlavný symbol a zároveň logo kapely, ktorým je veľké modré oko. 

Kloni pôsobia na slovenskej hudobnej scéne už od roku 2013. Počas tohto obdobia absolvovali množstvo úspešných koncertov po boku viacerých zvučných kapiel a vydali viacero singlov. To že ich tvorba je originálna a nápaditá ocenili už viacerí odborníci pôsobiaci v slovenskom hudobnom priemysle. Dôkazom toho je finálová účasť v celoslovenskej súťaži kapiel pod názvom Slovenská hudobná liga, kde v porote sedeli aj také zvučné mená ako je Jožo Ráž či Ivan Tásler.

V tomto roku sa Kloni stali víťazmi základného kola súťaže Rocková maturita v kategórií pop, kde získali najviac bodov od poroty práve vďaka skladbe Fyzika. V semifinále ste ich mohli vidieť na festivale Horehronské Mecheche, kde sa im podarilo prebojovať sa medzi finálovú päťku a budú tak už 8.11. 2019 bojovať o víťazstvo v Bratislavskom klube MMC na finálovom večery Rockovej Maturity. Práve tu si budete môcť vypočuť skladbu Fyzika, ale aj iné piesne kapely Klons.

Kapela sa chce sústrediť do budúcna predovšetkým na kvalitnú produkciu a vystúpenia, ktoré nenechajú nikoho chladným.

„Chceme aby každý jeden náš koncert bol zážitkom pre diváka. Našim cieľom je, aby to bolo vystúpenie po ktorom si ľudia vyhľadajú našu tvorbu na internete, dajú nám like na sociálnych sieťach a najmä opäť radi prídu na náš koncert.“ zhodla sa na názore celá kapela.

Kapela sa momentálne vysporiadala s veľkou zmenou, kedy ich dlhoročný gitarista odišiel do zahraničia a museli tak nájsť novú posilu, ktorá by nielen vyplnila chýbajúce hudobné teleso, ale aj zapadla do kolektívu. Toto sa snáď podarilo a premiérový koncert, kde si poprvýkrát zahraje spolu s kapelou jej nová posila Juraj, si môžete spolu s nimi vychutnať práve na finálovom večery Rockovej Maturity. 

“Veríme, že si to poriadne užijeme, že to spolu zahráme akoby sme spolu hrali celých 6 rokov a že si naši fanúšikovia obľúbia nie len naše nové piesne, ale aj našu novú tvár” povedala speváčka kapely. 

To Top