Viac...

Gabriel Vohlárik tvrdí, že spevácka kariéra sa dá rozbehnúť aj po štyridsiatke

Trnava dala slovenskej populárnej hudbe hneď niekoľko známych mien –  pochádza z nej Robo Opatovský, Dominika Mirgová, Bystrík či skupina Supple People. Trnava je tiež rodiskom a miestom pôsobenia bubeníka a speváka Gabriela Vohlárika, ktorý na počesť svojej starej mamy Angely používa umelecké meno Angel. 

Dobrý bubeník je veľkou vzácnosťou, niet divu, že Gabo počas svojej doterajšej kariéry spolupracoval s množstvom interpretov. Je medzi nimi Misha, Robo Papp, Robo Opatovský, Martin Madej, skupina Save The Cookie, dokonca aj britská legendárna skupina Hot Chocolate či spevák Chris de Burgh. Zaujímavou skúsenosťou pre Angela bola ponuka medzinárodnej agentúry byť jednou z tvárí v klipe Robbieho Williamsa ku skladbe Lovelight.

Už na prelome milénií bol členom skupiny Supple People, hral v nej na bicích a prvýkrát dostal príležitosť predstaviť sa aj ako spevák. Jeho všestranný talent odvtedy využíva množstvo ďalších známych slovenských interpretov – na koncertoch sprevádza Svetlanu Rymarenko, bubnuje a podieľa sa na aranžoch v kapele Bystrík Banda, spolupracuje s rapperkou Martinou Fabovou známou pod umeleckým menom Fejbs a jeho meno objavíte aj na albumoch ďalšej populárnej mladej rapperky Simy.

„Prvýkrát som ju videl na vystúpení ešte na Základnej  umeleckej škole v Trnave, oslovil ma jej prejav, mala zapamätateľný hlas. Asi po polroku sa objavila u mňa v štúdiu s hráčom na klávesy Tomášom Gajlíkom a odvtedy spolupracujeme. Odohral som s ňou koncert aj v dobe, keď ešte zďaleka nebola taká populárna ako dnes a Tomáš mi navyše ponúkol spoluprácu na mastrovaní Siminých skladieb. Som naozaj rád, že som mal napokon možnosť byť pri vzniku jej doterajších troch albumov.“

Gabriel „Angel“ Vohlárik má však ambíciu sprostredkovať milovníkom hudby aj vlastné postoje zrelého muža. Nahral už niekoľko skladieb, medzi nimi aj duetá s Kateřinou Petráňovou a Sandrou Urbančíkovou, pozoruhodný úspech dosiahol s vlastnou skladbou  Prisahám. 

Jeho poslednou novinkou je singel Tak blízko, postaral sa v ňom o hudbu, text, spev, bicie i o video. Na jeho výzvu na sociálnych sieťach, aby mu známi aj neznámi ľudia poslali svoje krátke videá symbolizujúce radosť a lásku, ich zareagovalo niekoľko desiatok. Z nich potom vytvoril optimizmom nabitý klip.

To Top