Novinky zo sveta hudby

GENIUS LOCCI opäť prekvapili novým videoklipom. Nájdete sa aj VY v zložitej problematike medziľudských vzťahov?

Rok a pol od vydania debutového dvojalbumu “PRESENCE” prichádza skupina GENIUS LOCCI s novým singlom a videoklipom “No, No”.


V minimalistickom synth-popovom šate vyjadruje emócie zložitého vzťahu dvoch blízkych ľudí a z nich plynúcu rezignáciu. Pocity vyjadrené v piesni dokresľuje videoklip vychádzajúci spolu s touto novinkou. Zobrazuje vzťah, v ktorom jeden dáva očividne viac ako ten druhý. Nedrží sa pritom striktne textu piesne, kde sa jednoducho konštatuje či kladú otázky, ale znázorňuje na rôznych situáciách sklamanie, zradu, odpustenie aj blízkosť.

Je to prvý hraný videoklip od Genius Locci, v ktorom si rozdelili hlavné úlohy autorka skladby Ela Boldiš a huslistka Eva Brunclíková. Klip vznikol aj zásluhou Martina Jurčiho, ktorý stál za kamerou a s Elou spolupracoval aj pri písaní scenáru a samotnej réžii. Skladbu “No No” nahrala Ela v domácom štúdiu a o mastering sa postaral Miro Širáň z Kamoto Studio. Práve s ním spolupracuje Genius Locci už od nahrávania ich prvotiny – EPčka “INNATE” (2014) a výsledok je skvelý. Čo poviete?

“Pikoška” o natáčaní: Klip mal pôvodne točiť Elin brat Sorizzo z kapely S HUDBOU VESMÍRNOU a hlavnú úlohu v ňom mala hrať namiesto huslistky Evy frontmanka kapely Kery (Elina sestra). Obidvaja však kvôli iným povinnostiam museli svoju účasť krátko pred plánovaným natáčaním zrušiť. Martin Jurči sa vtedy podujal, že okrem kamery pomôže aj s réžiou, scenárom a zaobstaraním potrebnej techniky. O strih a postprodukciu sa postarala Ela a jej Macbook. :-)

Aktuálne novinky od kapely GENIUS LOCCI nájdete na ich Facebook stránke.


Redakciu informovala Ela z GENIUS LOCCI.
Foto: Facebook

  Štýlové dizajnové ponožky
To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.