Viac...

Gitarové efekty Razzor – Veľa muziky za málo peňazí!

Každý gitarista hľadá ten správny zvuk a niekedy je to naozaj poriadna alchýmia! Pokiaľ však máte pocit, že potrebujete  jednoduché riešenie v podobe efektových krabičiek, ktoré nezruinuje Vašu peňaženku,  máme pre Vás dobrú správu!  Toto riešenie sa volá Razzor a ponúka bohatú škálu zvukov, z ktorých si určite vyskladáte pedalboard podľa Vašich potrieb!

[maxbutton name=”Gitarové príslušensto button”]

Séria efektových krabičiek Razzor pred nedávnom dostala nový dizajn v decentnom retro štýle, ktorý je obohatený o nové odtiene laku, fonty popiskov a dokonca zmenila aj dizajn  knobov na potenciometroch, ktoré sú celokovové a prinášajú naozaj skvelé a hlavne jemné a presné ovládanie Vášho zvuku. Všetky krabičky majú kovové šasi a tak znesú aj tvrdšie zaobchádzanie a prenášanie.

Ako to funguje?

Všetky efekty sú zapojené v režime true bypass a tak sa nemusíte báť, že by bol signál ovplyvňovaný obvodom gitarovej krabičky. Efekty sa dajú napájať pomocou 9V batérie, ktorá je dokonca súčasťou balenia (nájdete ju zabalenú vo vnútri efektu), alebo pomocou 9V adaptéru. A čo cena? Budete prekvapení! Bohatú škálu zvukov v podobe Razzor Delay Box, Razzor Chorus, Razzor Distortion, Razzor Overdrive a Razzor Tremolo kúpite za necelých 200 eur vrátane adaptéru!

Poďme sa teda pozrieť na vlastnosti a možnosti týchto gitarových efektov. Veríme, že aj vy si nájdete medzi nimi svojho favorita, ktorý bude hrdo dopĺňať Váš gitarový zvuk.

RAZZOR Delay Box

Ako prvému sme sa pozreli na zúbok Delay Boxu, ktorý disponuje trojicou potenciometrov. Prvý potenciometer označený ako TIME  slúži na časové oneskorenie v rozpätí od 25 až do 600 milisekúnd. Stredný potenciometer REPEAT nastavuje počet opakovaní (netreba to prehnať!) a potenciometrom LEVEL nastavíte hlasitosť efektu.

[maxbutton name=”Gitarové príslušensto button”]

Efekt má podľa slov výrobcu dobre nastavené tónové filtre a preto znie ako analógový napriek tomu, že jeho súčiastky sú elektronické. Pri našich testoch sme sa presvedčili, že Razzor Delay box hrá naozaj skvele. Pevná kovová konštrukcia a výborné ovládanie potenciometrov dodávajú efektu na kvalite a vďaka nízkej cene, si ho určite obľúbite.

Razzor Delay Box kúpite na KYTARY.SK

RAZZOR Chorus

Gitarista bez chorusu je ako auto bez kolies. Krabička Razzor Chorus ponúka modulačný efekt, ktorý síce má len dva potenciometre, ale napriek tomu ponúka široké možnosti zvukových nastavení. Potenciometrom RATE sa nastavuje rýchlosť a potenciometrom WIDTH zase hĺbka modulácie. Ďalší cenovo dostupný efekt značky Razzor Vás prekvapí nielen svojim zvukom ale aj odolnou kovovou konštrukciou!

RAZZOR Distortion

Gitarová krabička Razzor Distortion je určená pre tvrdých chlapov, ktorí potrebujú maximálne skreslenie na poriadnu gitarovú nakladačku. Zvuk efektu je veľmi príjemný a čitatelný aj pri maximálnom skreslení. Ovláda sa pomocou troch potenciometrov a jedného high – low spínača.

[maxbutton name=”Gitarové príslušensto button”]

Potenciometrom GAIN sa ovláda úroveň skreslenia, potenciometrom LEVEL celková hlasitosť efektu a potenciometrom TONE tónová clona. Spínačom high – low viete prepínať medzi výškovým a basovejším zvukom podľa toho, aký zvuk sa Vám viac pasuje.

Pokiaľ sa rozhodujete pre Distortion pedál Razzor Distortion bude vďaka cene a zvukovým kvalitám určite tou správnou voľbou.

Razzor Distortion kúpite na KYTARY.SK

RAZZOR Overdrive

Kto by nepoznal legendárny Tubescreamer s čipom JRC4588? Razzor Overdrive vychádza práve z tohto legendárneho efektu a pokiaľ hľadáte cenovo dostupné riešenie, ktoré nakopne Váš zosilovač kvalitným skreslením mali by ste ho vyskúšať!

Ovládanie efektu je riešené pomocou troch potenciometrov a ponúka štandardné ovládače. Prvým potenciometrom je GAIN, ktorým môžete nastaviť mieru skreslenia od skoro čistého tónu po silný overdrive. Ďalším potenciometrom je VOLUME s ktorým nastavujete celkovú hlasitosť efektu a posledným potenciometrom je TONE, ktorým upravujete tónovú clonu.

Razzor Overdrive kúpite na KYTARY.SK

RAZZOR Tremolo

Posledným efektom, ktorý sme mali tú česť vyskúšať je modulačný efekt Razzor Tremolo, ktorý pracuje s hlasitosťou signálu a tým vytvára “sekavý” efekt pri hraní. V jednoduchosti je to rýchle opakovanie jedného, alebo viacerých tónov, ktoré vzbudzuje efekt jemného chvenia.

[maxbutton name=”Gitarové príslušensto button”]

Ovláda sa pomocou dvoch potenciometrov, ktorými sú INTENSITY na ovládanie “šírky” modulácie, čiže intenzitu hlasitostnej zmeny a potenciometer RATE, ktorý určuje rýchlosť modulovania.

Razzor Tremolo kúpite na KYTARY.SK

[wp-review id=”50870″]

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Váš nákup Položka odstránená. Späť
  • Žiadne produkty v košíku.