Kapely

Glad For Today přinášejí nový singl SILENCE!

Po vydání singlu „LOST AND FOUND“ na podzim roku 2016 se kapela Glad For Today transformovala na pětičlennou melodic partu a z původní sestavy zbyly už jen dva leadři Tomáš Volár a Honza Kašpar. Post bicích začátkem roku převzal Petr Švásta, u kytary je v současnosti Pavel Moravec a basovou kytaru obstarává Vladimír Ulrich.

Na kapele je znát značné ucelení a jejich nová tvorba je podstatně uvěřitelnější a vyspělejší. Nyní, v tomto novém složení přicházejí s velkými ambicemi a do nového roku 2018 vstupují se songem „SILENCE“. Píseň byla nahraná v pražském DarkDeer Audio pod taktovkou Pavla Chyšky a o stylový klip se postarala dvojice pražáků Jáchym Belcher a Mikuláš Hrdlička. Všechny tři zmíněné aktéry, kteří se na nové dvorbě podíleli, si kapela nesmírně vychvaluje a ostatním může jen doporučit. Silence má reflektovat současnou situaci a vztah mezi lidmi, se kterými dennodenně přijdeme do kontaktu.

Lidé se čím dál tím více uzavírají do sebe, každý si jede jen na svou hromádku a vzájemná pomoc a komunikace se vytrácí. Proto, když před nedávnem Honzovi zavolal kamarád a řekl, že volá „jen tak“, aniž by něco potřeboval, rozhodl se zpěvák napsat píseň právě o tom, jak je důležité a přirozené být si navzájem otevření a naslouchat si.

Texty se budou dotýkat jak soukromých, tak globálních problémů a prožitků. Během roku bychom se měli od této hradecké pětice dočkat nové desky a hned z kraje roku je můžeme zastihnout v Hradci Králové, Plzni, Českých Budějovicích, Opavě a Teplicích, kde Glad For Today vystoupí jako předskokani již známých John Wolfhooker.

To Top