Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Gonsofus uzavrie veľké európske turné na Slovensku

Po jesennem európskom turné, na ktorom odohrali viac ako 20 koncertov v Česku, Nemecku, Poľsku, Rusku, Estónsku, Lotyšsku, a Litve, kapela Gonsofus sa vracia na Slovensko a zahra koncerty v Nitre, Bratislave, a v Piešťanoch. Turné bolo okrem iného významné aj tým, že skupina po prvýkrát koncertovala v Rusku – krajine, z ktorej pochádza zakladateľ Sasha Mamaev.

Gonsofus za poslednych 5 rokov odohrali okolo 400 koncertov v 17 štátoch, okrem krajín susediacich zo Slovenskom napríklad aj v Nemecku, Litve, Lotyšsku, Rusku, Belgicku, Nórsku, Španielsku či v USA. Toto koncertné portfólio z nej robí jednu z najaktívnejších formácií na slovenskej hudobnej scéne. Veľa hudobných a kultúrnych vplyvov a jazykov splýva do ich „Gonsofus style“, ktorý oni opisujú ako “transcontinental groove”. Skupina je známa pre unikátne, veľmi energické a živé koncerty, na ktorých iba oni dvaja ovládajú až osem hudobných nástrojov a prostredníctvom „loopovania“ vytvárajú show so zvukom celého ansámblu.

V novom koncertnom programe okrem iného predstavia materiál z ich pripraveného nového albumu, ktorý nahrali v Prahe (Studio Faust) a momentálne sa mixuje v New Yorku pod dohľadom Jasona Goldsteina (ten je známy svojou prácou s nahrávaním a mixovaním albumov interpretov ako The Roots, Nas, Jay-Z, Beyoncé). Čerstvý zážitok tak môžu čakať tí, ktorí uvidia Gonsofus po prvý raz, aj tí, ktorí sledujú evolúciu dua už niekoľko rokov a počuli ju napríklad aj na najväčších slovenských festivaloch Pohoda, Grape či Uprising.

Reklama

V Bratislave spolu s Gonsofus sa predstavi aj ALEX KELMAN. Nový projekt sibírskeho hudobníka Alexa Kelmana, zakladateľa a člena kapiel ako Punk TV, Hot Zex, Dsh!Dsh! a TonySoprano. Alex Kelman nedávno vydal EP’s „Songs of Fake and Distortion» a «Vintage», a celé «Siberian Pop» / „U17“ LP’s. 

V rokoch 2015 – 2018 Alex Kelman zahral viac než 300 koncertov po celej Európe, na festivaloch ako Fusion (DE), Waves Bratislava (SK), Atmosfera (SK). Soundfeld (DE), Chee Chaak (CZ), Indirekt (CRO/RS), Bedem (MN) a inych.

Koncerty na Slovensku:

Reklama

28.11 – Nitra – Mariatchi
29.11 – Bratislava – Kulturak Klub (spolu s Alex Kelman)
30.11 – Piešťany – ZiWell

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...