Grape Festival 2012

0
4
views

Druhý augustový víkend (10.–11. august) sa na piešťanskom letisku uskutoční už tretí ročník mladého ale kvalitného festivalu Grape. Organizátori tento rok lákajú návštevníkov na interpretov ako Morcheeba, Example, The Subways, Blood Red Shoes alebo The Bloody Beetroots.

Piešťanské letisko je obľubené miesto na usporiadanie festivalov. Hodokvas sa tu konal v rokoch 2006 až 2008. Festival Topfest sa sem tento rok po prvý krát presunul. No a v neposlednej rade sa tu druhý júlový piatok odohral aj samostatný koncert rockovej legendy Guns n’Roses, ktorý bol organizovaný usporiadateľmi už spomínaného Topfest-u.

Ako už bolo spomenuté, tretí ročník Grape festivalu privezie veľa zahraničných mien. Headliner celého festivalu je samozrejme britská Morcheeba na čele s charismatickou speváčkou Skye Edwards. Navštevníci sa ďalej môžu tešiť na elektro-hiphopera Example, indie-rockových The Subways, talianskych elektro-punkerov The Bloody Beetroots, britských Modestep, Blood Red Shoes, Wolf Gang, New Ivory a škótskych The Twilight Sad.

Okrem tíchto zahraničných interpretov sa na 4 pódiach ďalej predstaví veľa česko-slovenských interpretov ako Para, Tata Bojs, Le Payaco, Puding Pani Elvisovej, Billy Barman, Prago Union, Charlie Straight a veľa ďalších. Špeciálne bude vystúpenie skupiny Noisecut. Ako možno viete, 22. mája nás opustila speváčka tejto elektropopovej skupiny Bet-Maj Sepja (Bety K. Majerníková). Skupina ale aj napriek tomu odohrá tento rok na grejpe rozlúčkový koncert. Speváčky Ema Brabcová (Luno, ex- Khoiba), Slivka (PPE), Zdenka Predná a Katka Koščová podporia kapelu na jej poslednom koncerte.

Kompletným line-up s časovým rozpisom:
http://www.grapefestival.sk/sk/line-up

Okrem hudobných lákadiel si organizátori pripravil veľa nehudobných aktivít. Návštevníci si budú môcť zájsť do kina stanu, budú si môcť pozrieť módne prehliadky mladých módnych návrhárov, vypočuť si zaujímavé prednášky a diskusie alebo sa pozerať na maliarov a sochárov ako tvoria ich diela. Usporiadatelia taktiež pripravili športovú zónu s U-rampou.

Lístky na toto podujatie v súčasnosti stoja 39€  na obidva dni a 34€ iba na sobotu. Na mieste budú vstupenky stáť 45€, respektíve 39€.

Pre viac informácií navštívte oficiálne stránky festivalu: http://www.grapefestival.sk/sk/