Koncerty

Green Day zrušili turné po Ázií kvôli koronavírusu

Americká kapela Green Day zrušila koncerty v Ázií kvôli rozvíjajúcemu sa koronavírusu. Kapela prisľúbila, že koncerty odohrajú hneď ako to bude možné. Green Day mali v Ázií vystúpiť už 8. marca spolu s kapelami Fall Out Boy a Weezer.

Koronavírus, ktorý je podobný SARS, ovplyvňuje pľúca a dýchacie cesty a môže spôsobiť kašeľ, dýchavičnosť a vysoké teploty. Príznaky môžu byť fatálne v odhadovaných 3 percentách prípadov. 

Údaje Svetovej zdravotníckej organizácie naznačujú, že došlo k viac ako 2800 úmrtiam, zatiaľ čo približne 40 000 ľudí sa uzdravilo. Prvýkrát bol vírus identifikovaný v Číne, ale naposledy sa rozšíril aj Európy.

„Bohužiaľ sme sa rozhodli odložiť naše nadchádzajúce turné v Ázii kvôli zdravotným a cestovným problémom s koronavírusom.“ uviedla kapela Green Day vo vyhlásení. „Vieme, že je to na hovno, pretože sme sa tešili, že vás všetkých uvidíme, ale lístky si nechajte. Nové termíny ohlásime už čoskoro.“ dodali hudobníci z Green Day.

Termíny európskeho turné Hella Mega začínajú už 13. júna a budú prebiehať do 29. júna. Potom sa kapely Green Day, Fall Out Boy a Weezer vydajú na cestu po celej Severnej Amerike kde začnú 17. júla v Seattli a 27. augusta skončia v Bostone. Nasledujú dátumy v Austrálii a na Novom Zélande.

To Top