Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Hans Zimmer prinesie do Bratislavy dávku filmovej a rozprávkovej atmosféry!

Koncertné turné “The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration” je triumfálnou ukážkou toho najlepšieho z jeho tvorby po celom svete. Ide o prelomové turné, na ktorom sa predstavia tí najlepší umelci, kolegovia a dlhoroční priatelia Hansa Zimmera – uznávaného skladateľa filmovej hudby. Toto svetové turné už beží po veľkých európskych mestách, kde žne obrovské úspechy a je stále žiadané. Do Bratislavy zavíta 16. februára 2020.

Držiteľ Oscara, Grammy a Zlatého glóbusu Hans Zimmer je kurátorom a hudobným režisérom celej show a aj napriek tomu, že sa nezúčastňuje turné sám, pozval niekoľko renomovaných sólistov, ktorí naspievali jeho melódie a predstavia sa počas veľkolepého koncertného turné aj v Bratislave, a to 16. februára 2020 na Zimnom štadióne O. Nepelu.

Koncertné turné “The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration” žne momentálne triumfálne úspechy po celom svete. Je to prelomové turné Hansa Zimmera, rockovou hviezdou medzi skladateľmi filmovej hudby, kde účinkujú jeho dlhodobí priatelia a kolegovia.

Reklama

Svetové turné začalo na jeseň 2019 a budúci rok pokračuje v ďalších európskych metropolách. Postupne  zavíta do celej Európy vrátane Nemecka, Ruska a vôbec prvýkrát v takomto zložení aj na Slovensko, či do Maďarska.

Na rozdiel od známeho turné „Hans Zimmer Live“, kde sa zvuk sústreďuje na Zimmerovu kapelu a elektronické zvuky hudby, turné „Svet Hansa Zimmera – Symfonická oslava“ po prvýkrát predstaví skladateľove diela, ktoré budú špeciálne usporiadané pre živý symfonický orchester. Sám Zimmer strávil mesiace premenou svojich zvukových stôp na honosné koncertné suity a bolo to rozhodnutie skladateľa usporiadať svetovú premiéru jeho novo usporiadaných diel, od Levieho kráľa po Gladiátora.

Publikum sa bude môcť po prvýkrát tešiť z úžasných vizuálnych projekcií filmových sekvencií popri hudbe. Zimmer dal presné pokyny, ktoré scény boli pre neho dôležité a mali by sa použiť v projekciách počas show.

Reklama

Počas predstavenia sa budú striedavo zobrazovať krátke videozáznamy Hansa Zimmera a jeho dlhoročných priateľov a kolegov, aby divákom poskytli vzrušujúce a zábavné pohľady do zákulisia jeho štúdiovej práce.

Turné “The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration” je jedinečnou príležitosťou predstaviť orchestrálnu hudbu novej generácie, zachovať orchestrálnu kultúru a predstaviť ju v menej elitnom svete. Publikum bude mať šancu ponoriť sa do vzrušujúceho „sveta Hansa Zimmera“ so všetkými jeho viacvrstvovými aspektmi.

Spoločnosť Sony Classical na jar 2019 vydala dvojitý album “The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration”. Album obsahuje hudbu z koncertného turné a predstavuje novo usporiadané koncertné balíčky najväčších hitov Hansa Zimmera.

Reklama

Aj keď sám Hans Zimmer nie je medzi účinkujúcimi, je kurátorom a hudobným režisérom celej show. Medzi účinkujúcimi sa predstavia sólisti a talenty, ktorých sám „vychoval“.

Tešiť sa môžete na:

Lisa Gerrard – hlas Hansa Zimmera, ktorý je známy po celom svete z nesmrteľnej hymny „Gladiátor“. Tina Guo – violončelistka „Wonder Woman“, „Lion King“, „Inception“ a ďalších; Pedro Eustache – flautista „Piráti z Karibiku“ a „Kung Fu Panda“, okrem iných aj huslistka Rusanda Panfili a perkusionistka Lucy Landymore, ktorá už spolupracovala so skladateľom počas Hans Zimmer Live Tour. Ďalšími talentovanými sólistami, ktorých na turné vybral samotný Hans Zimmer, sú speváci Gan-ya Ben-gur Akselrod a Asja Kadric, gitarista Amir John Haddad, e- basgitarista Juan Garcia-Herreros, klavirista Eliane Correa, ako aj perkusionisti Aleksandra Suklar a Luis Ribeiro.

Reklama

Celá show bude pod vedením Gavina Greenawaya – dirigenta soundtracku, o ktorom samotný Hans Zimmer povedal, že mu verí viac, ako sám sebe.

Symfonický orchester bezpochyby prinesie intenzívny a nezabudnuteľný koncertný zážitok.

Nezabudnuteľnú atmosféru tohto úžasného koncertu si nenechajte ujsť dňa 16. februára 2020 na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave. Vstupenky sú k dispozícii na predajných miestach siete Ticketportal alebo online na www.ticketportal.sk.

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac...

Koncerty

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT bola z dôvodu pandémie koronavírusu, nútená zrušiť minuloročné európske turné, vrátane slovenského koncertu, ktorým chcela okrem úspechu posledného albumu osláviť...

Správy

Ukončenie sezóny v hlavnom meste bude opäť v znamení medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest. Na prelome augusta a septembra preskúma vzťah...

Správy

Po prvý raz na Slovensku zažije divák v rámci festivalu Symfónia umenia, premietanie slávneho oscarového filmu Obchod na korze v sprievode orchestra a mužského speváckeho zboru. Nedávno...