Hard-rocková kapela Eleven Days of Katrina debutuje EPčkom Not Dead Yet!

0
9
views

Bratislavská hard-rocková kapela Eleven Days of Katrina otvára začiatok roku 2016 svojím štúdiovým debutom. Chalani sa rozhodne nehodlajú zaradiť medzi suché rockové mŕtvoly. Svoju prvú nahrávku pomenovali po krátkej sebareflexii optimisticky — Not Dead Yet (Nie Mŕtvy Ešte).

Formácia je vo svojej zostave verná šablóne rockového kvartetu — gitara a vokál Samuel Bednár, sólová gitara Lukáš Čierny, basa Stanislav Šimko a bicie Tomáš Mikš. “Eleven Days of Katrina nie je jedenásťčlenný zbor mníšok, ale trio pohľadných mladých mužov a ja. Podobnosť medzi názvom kapely a známym hurikánom nie je čisto náhodná,” konštatuje frontman Samuel Bednár.

Kapela svojím štýlom mieša rýchly moderný rock, post-grunge, ale aj klasický hard rock. Pre dominanciu rytmu v pesničkách svoj zvuk sami označujú ako party rock. Skladby sú výrazovo pestré, žánrovo vychádzajú z kapiel ako Foo Fighters, Queens of Stone Age alebo Papa Roach. Napriek tomu si zachovávajú originalitu a koncertnú energiu.

“Je to surová muzika s komplexnými kompozíciami, ktoré ponukajú psychologicky 15 minút zážitku v trojminútovej pesničke,” hovorí dirigent a skladateľ Tono Popovič.

Materiál na EP bol vybratý z koncertného repertoáru 12 skladieb. Za asistencie gitaristu Martina Semjana (rust2dust a Rumburax) vybrali 3 pesničky, ktoré sú úderné a vytvárajú ucelenú myšlienku. EP, Not Dead Yet, bolo následne nahraté v štúdiu LOFT pod taktovkou producenta Jara Žiga, známeho aj z kapely Medial Banana, kde pôsobí ako bubeník.

Album Not Dead Yet si môžete teraz vypočuť na Youtube, kde je publikovaný aj textový videoklip úvodnej skladby Ready to Fight. Pre fajnšmekrov sú na Bandcampe dostupné pesničky v nekomprimovaných formátoch za ľubovolný príspevok (alebo zadarmo). Kapelu môžete sledovať aj na jej Facebooku.