Novinky zo sveta hudby

Hardcoroví GLAD FOR TODAY z Čiech prinášajú nový singel. Je nádej pre lepšie zajtrajšky?

Článok prečítate za: 1 min.

Surová novinka od GLAD FOR TODAY vyzýva k prebudeniu nádeje na lepšie zajtrajšky. Na pomoc k tomuto apelu prišiel tiež spevák Martin Čupka z kapely John Wolfhooker.

Česká melodic/post-hardcore pätica z Hradca Králové sa po pol roku od vydania singla „Silence“ znovu hlási o slovo na tejto scéne. Tentokrát Glad For Today pritvrdili a so singlom „Hope“ prichádza na scénu rytmická „gitarovka“ s posolstvom. Kapela využila priateľské vzťahy s kamarátmi z kapely John Wolfhooker a výsledkom je emotívne spojenie s frontmanom tejto československej štvorice – Martinom Čupkom.

Ako aj v prípade „Silence“ bolo poznať, že sa nová éra pätice z Hradca Králové snaží v textoch odrážať a reflektovať súčasné dianie. Inak tomu nie je ani v prípade „Hope“, kde je dôraz kladený predovšetkým na uvedomenie si, že nádej na lepšie zajtrajšky má možnosť mať práve naša generácia. Kapela má tak na konte druhý singel z novej tvorby a naďalej pokračuje v nahrávaní ďalšieho materiálu. Pokiaľ všetko pôjde podľa plánu, čoskoro sa prihlásia o pozornosť znovu a snáď tieto snahy vyústia v novom albume alebo minimálne EP.

Produkciu, nahrávanie, mix a mastering si aj tentokrát vzal na starosť Pavel Chyška z pražského Dark Deer Audio. O vizuálnu stránku sa postaral Jiří Zeman zastupujúci Irek Production a „making of“ zachytila dlhodobá opora kapely, fotografka Anna Bartolotti (ABfoto). 

Odkaz na aktuálnu stránku kapely nájdete TU. A nezabudnite si vypočuť ani iné piesne od tejto skvelej partičky, ktoré nájdete na ich oficiálnom Youtube kanáli GladForTodayOfficial.

Páčil sa Vám tento článok?

Pridajte hodnotenie kliknutím na hviezdičku

Priemerné hodnotenie / 5. Počet hlasov:

Pridať komentár k článku

Napíšte svoj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

To Top
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!