Zaujímavosti

Herečka Barbora Žilecká predstavuje pod umeleckým menom Barbs skladbu WICKED GAME!

Herečka Barbora Žilecká, umeleckým menom Barbs, nakrútila svoj nový videoklip s filmárom Dávidom Mináčom na skladbu Wicked Game. Barbora spieva od 6tich rokov, v divadlách, po súťažiach, dokonca spieva titulné skladby do rozprávok, hlavne pre RTVS. Barbs sa rozhodla vydať na sólovú dráhu, ako prvy oficialny singel vydala cover verziu s názvom How Deep Is Your Love (Calvin Harris & Disciples) a Runnin‘ (Naughty Boy), minulý rok naspievala svoj prvý oficiálny singel April’s Fool!

O produkciu sa postaral Esso. Pred dvoma rokmi naspievala titulnú skladbu Voňavky dievčat k rozprávke Zázračný nos s Mirkou Partlovou alebo so známymi spevákmi vianočnú pieseň Nádej Vianoc pod vedením hudobného skladateľa Rasťa Dubovského. K piesni Wicked Game sa dostala bližšie v New Yorku, kde strávila takmer celú zimu. Má za sebou prvé vystúpenie na Mannhatane a chystá sa tam aj tento rok, rôzni hudobníci jej tam ponukli spoluprácu.

„Skladbu WICKED GAME vnímam od svojej puberty. Je to klasická pieseň, ktorú si pustíte, ak ste neštastne zamilovaný a chcete sa vyplakať.  Alebo naopak, ak ste zalubený a chcete, aby sa váš vzťah na danú chviľu ešte viac umocnil. V hudobných štúdiách v New Yorku sme mali často ´jam session´ a hrávali sme si rôzne piesne, hlavne v akustických či elektronických verziách. Túto sme si hrali len čisto s akustickou gitarou a totálne sa mi dostala pod kožu. Má pre mna veľký význam, už len tým, že obdobie v New Yorku bolo pre mňa jedno z najkrajších v živote. A podla mňa je to z môjho prejavu aj cítit.“: prezradila Barbs.

Barbora nakrútila video s Dávidom Mináčom, synom známeho režiséra Mateja Mináča, oceneného významnou cenou Emmy Award v New Yorku za film Sila Ľudskosti (2002). Dávid sa venuje filmovej réžii, umeleckej fotografii, herectvu ci komponovaniu hudby. Minulý rok bol ocenený ako objav roka v Českej Republike za svoju audiovizuálnu tvorbu. Projekty na ktorých sa podieľal boli distribuované napríklad BBC, Netflix, Amazon, Itunes. Barbora a Dávid majú za sebou už dve úspešné vystavy v Prahe a práve nakrúcajú krátkometrážny film.

„S Dávidom sa mi pracuje až bláznivo dobre. Doslova. Úplne sa dopĺňame. Ja som blázon. Dávid tiež. Ale v tom najlepšom slova zmysle. Ǔplne mu dôverujem. Keď spolu fotíme alebo nakrúcame, cítim sa ako v talianskom filme Videoklip vznikol za jeden deň. A to tak, že som mu zavolala deň predtým, že Dávid-nakrúcame videoklip. Spýtal sa ma k čomu? Povedala som mu, že ešte neviem. Povedal, že dobre, príd. V noci som nahrala demo a táto „vintage“ verzia vznikla za pochodu. Takto vznikal náš videoklip. Všetko riešim spontánne. Hudba je pre mňa najcitlivejsia vec, najsilnejší a najintimnejší prejav. Okrem toho obaja s Dávidom máme radi filmové prvky, či už vo filme alebo na fotografii. Tak smeto pospájali“: dodala na záver speváčka Barbs.

Prehrať video

To Top