Koncerty

Hergottovci pokrstia nové CD Hudba hraj!, ktoré nadväzuje na hudbu skupiny Senzus!

Po sérii samostatných videoklipov prichádza rodinná kapela Hergottovci s dlhoočakávaným debutovým albumom Hudba hraj! V sedemnástich pesničkách z jednej strany nadväzujú na hudbu skupiny Senzus a Dušana Hergotta (napr. Bezdomovec, Darmo ma mamička), no prinášajú aj ďalšie pesničky Fera Hergotta (Nesneží, Svatojurské víno…) a ľudovky, či cigánske piesne (Načo pôjdem domov, Keď som išiel išiel…) v odľahčenom strednoprúdovom štýle. Album doplnil Ján Hergott novými autorskými piesňami (Hudba hraj, Cicuška…), 2 futbalovými pesničkami a uzatvára ho tanečný remix titulnej skladby Erika.

CD Hudba hraj! vzniklo v úzkej spolupráci s harmonikárom Milanom Perným a účinkuje na ňom mnoho hudobných hostí – husľový virtuóz Ján Berky Mrenica, Marek Dragúň (Duo Lapaji), operný spevák Rado Lesay, huslista Maroš Mikuš (ludovka.sk), gitarista Marián Lucký, spevák Vlado „Ceco“ Pašek atď. Okrem remixu boli všetky pesničky so živými nástrojmi a pracovalo sa na nich počas celého roka 2018. Ak hľadáte niečo nápadité a pestré, toto CD Vás určite poteší.

Krst CD plánuje kapela urobiť v štýle veľkých galaprogramov Senzi Senzus, ktoré kedysi lámali rekordy sledovanosti.  Ako sa vyjadril kapelník Janko, Hergottovci majú ambíciu obnoviť túto tradíciu a priaznivci tohto žánru sa majú na čo tešiť – okrem hostí z albumu ich prídu 6. februára do DK v Slovenskom Grobe podporiť kolegovia zo skupín AT BAND a Duo Lapaji, či stálice tohto hudobného žánru Jadranka, Gizka Oňová a manželské spevácke duo Silvia a Peter Klimentovci.

CD príde príznačne pokrstiť Pavol Peschl – kapelník skupiny Senzus, ktorá tento žáner de facto založila, no aj napriek tomu, že je už dnes legendou, stále funguje. My im držíme palce a veríme, že chlapci spoločnými silami opäť rozhýbu vody slovenského showbiznisu.

To Top