Hip Hop Kemp oslavuje 15 rokov!

0
4
views

Hip Hop Kemp – Jedna s najväčších hiphopových akcií na svete, ktorú televízia CNN zaradila medzi 50 najlepších festivalov planéty, oslávi tento rok v auguste 15 rokov svojej existencie.

Veľkolepá oslava potrvá tri dni (od 18. – 20. augusta) a namiesto občianskeho dostane festival hviezdnych gratulantov na čele s legendami amerického rapu METHODMANOM & REDMANOM z ikonických Wu-Tang Clan!

“Keď oslavujete jubileum ako je 15. ročník festivalu, určite by ste chceli dôstojného gratulanta, ktorý by vás tam v tomto momente sprevádzal” poznamenal na adresu dua, ktorého živelné vystúpenia sú veľká párty sama o sebe, dramaturg festivalu David Maryško. Jeho zásluhou sa Hip Hop Kemp už roky teší z povesti festivalu s výnimočnou intuíciou pri odhade budúcich hviezd, ktoré z pravidla prináša ako prvý. Tento ročník nebude výnimkou. Českú live premiéru v auguste vo festivalparku zažije Machine Gun Kelly – fanúšikom skôr známy ako MGK, ktorý prerazil do širšieho povedomia minulý rok s albumom General Admission. Okrem neho sa z mladých, ktorým je predpovedaná veľká buducnosť, na festivale predstaví The Underachievers z New Yorku, mladučký A-F-R-O a v neposlednej rade nový objav Dr.Dreho Anderson .Paak!

Skutočnou lahôdkou bude A Special Sean Price Tribute (Boot Camp Clik feat. Buckshot, SmifNWesson, Rock of Heltah Skeltah & Top Dog of O.G.C.) alebo vystúpenie ďalšej americkej dvojice Pete Rock & CL Smooth.

A tam to stále nekončí. Napriek tomu, že na line-upe Hiphopkempu sa už teraz nachádza 50! mien, v nasledujúcich dňoch sa bude ďalej rozrastať. Pôjde hlavne o zástupcov českej a slovenskej hiphopovej elity, ktorá bude aj tento rok zastúpená v hojnom počte. Už teraz je isté, že na jednom z piatich pódií sa objaví víťaz českého ocenenia Andel – Smack, veteráni PSH, Paulie Garand, Kenny Rough alebo slovenský Pil C.

Vstupenky na Hip Hop Kemp 2016 kúpite online na www.hiphopkemp.cz. Klasická trojdňová vstupenka aktuálne stoji 1700CZK (cca 63EUR) a VIP lístok vyjde 3100CZK (cca 115EUR).