Koncerty

Hip Hop Žije vyzbieral 4 tisíc eur, pomôžu chorým deťom!

Hip-hop pomáha k lepšiemu životu! A to doslova. Hudobníci a ich fanúšikovia totiž na festivale „Hip Hop Žije“ v Bratislave vyrapovali krásnych 4 tisíc eur, ktoré teraz pomôžu štyrom rodinám s chorými deťmi. Najväčšie gesto spravili Kali a DJ Peter Pann. Obaja sa totiž vzdali celej svojej časti honoráru. Rodiny, ktoré tieto financie veľmi potrebujú, vybrala Asociácia pomoci postihnutým. Na bratislavskom festivale vládla úžasná atmosféra a dokonale vyšlo aj počasie. Záujemcovia, ktorí si to celé chcú zopakovať, majú príležitosť už v auguste – na Domaši, Duchonke a v Ostrave.

„Hip Hop Žije“ už druhý rok nielen baví, ale aj pomáha. Opäť má charitatívny rozmer a organizátori sú veľmi radi, že ich zámer pomáhať sa stretol s krásnou odozvou. Na bratislavskom festivale sa totiž do zbierky zapojila riadna kopa ľudí.

Vyzbierali sme až 4 tisíc eur, ktoré teraz Asociácia pomoci postihnutým odovzdá 4 vybraným rodinám. Ďakujeme Kalimu a DJovi Petrovi Pannovi, že sa vzdali svojej časti honoráru a tiež všetkým ostatným, ktorí prispeli. Ukázalo sa, že ľudia naozaj nie sú sebeckí a ak treba, vedia sa zmobilizovať. Mnohí naši návštevníci nie sú nejako zvlášť bohatí a aj tak radi prispeli do zbierky,“ vraví jeden z organizátorov Marián Baláž.

Peniaze tieto rodiny potrebujú pre svoje deti, aby mohli chodiť na rehabilitácie, ktoré veľmi potrebujú. Nesmierne sa z toho tešíme a dúfame, že týmto gestom inšpirujeme ďalších ľudí,“ dodáva Boris Marhanský, druhý z trojice organizátorov.

V Bratislave teda tento rok vyšlo všetko nad očakávania. Ľudia ukázali, že dobro stále nevymizlo, počasie neštrajkovalo, nálada bola výborná.

My si to radi zopakujeme a veríme, že fanúšikovia s nami. Aj preto sa už tešíme na „Hip Hop Žije“ na Domaši, na Duchonke aj v Ostrave, všetky tri budú v auguste. Tak ako sú návštevníci zvyknutí, ani tu nebude chýbať česká a slovenská rapová špička. O presnom programe budeme priebežne informovať,“ uzavrel spoluorganizátor festivalu Marko Šebesta.

Všetky presné informácie o tom, komu a ako tento rok festival pomáha nájdete na www.appa.sk.

„Hip Hop Žije“ bude na Domaši 2. augusta, na Duchonke 16.-17. augusta a v Ostrave ukončí prázdniny 31. augusta. Lístky sa predávajú v sieti Ticketportal.

To Top