Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Hlasovanie o Cenu verejnosti ankety ESPRIT je spustené!

Hlasovanie o Cenu verejnosti ankety ESPRIT je spustené!

Už siedmy rok majú priaznivci jazzovej hudby možnosť svojim hlasom rozhodnúť, kto získa Cenu verejnosti ankety ESPRIT za najlepší slovenský jazzový album roka. Vyberať je opäť z čoho, osemnásť nominovaných albumov prináša kvalitný hudobný zážitok jazzu vo všetkých jeho podobách. Vypočujte si hudobné ukážky a rozhodnite, kto si odnesie sošku Ceny verejnosti Esprit!

Od 1. apríla je na stránkach  jazz.sk spustené hlasovanie pre fanúšikov jazzu, ktorí podľa hudobných ukážok nominovaných nahrávok vyberú album ocenený Cenou verejnosti Esprit. Hlasovanie potrvá do polnoci 21. apríla 2019. Hlasovať je možné za ľubovoľný počet nahrávok. 

Hlavné ocenenie, Cenu odbornej poroty Esprit, vyberie medzinárodná porota zložená z popredných hudobných žurnalistov, kritikov a promotérov v oblasti jazzu. Záštitu nad siedmym ročníkom ankety Esprit a čestné členstvo v porote prevzal americký klavirista a skladateľ Kevin Hays. Päťdesiatročný rodák z New Yorku je medzinárodne uznávaný ako jeden z najvýznamnejších jazzových klaviristov svojej generácie.

Reklama

Profily albumov s hlasovaním: www.jazz.sk/esprit/2018

Slávnostný večer s vyhlásením výsledkov a odovzdaním ocenení Esprit sa uskutoční 30. apríla 2019. Počas neho zažijú diváci bratislavského Divadla Aréna široký záber jazzového žánru vďaka koncertu troch z nominovaných zoskupení:

  • Peter Korman Quintet
  • Ľudové Mladistvá
  • Bratislava Hot Serenaders

Priamy prenos zo slávnostného večera bude vysielaný v rádiu Devín. Vstupenky na podujatie sú už v predpredaji v sieti Ticketportal.

Generálnym partnerom podujatia je softvérová spoločnosť  Espirit s r.o. Sošky ocenení pre Cenu verejnosti a Cenu odbornej poroty v tvare kontrabasu vytvoril významný slovenský akademický sochár Juraj Čutek.

Reklama

Anketa Esprit sa nám prehupla do siedmeho roka a ja musím s radosťou konštatovať, že je stále čo oslavovať a zviditeľňovať. Veľmi rád vidím medzi nominovanými interpretov, ktorí sa kedysi spoznali na Večerných jazzových ateliéroch alebo sa zúčastnili súťaže Jazz START UP a dnes majú vydaný regulárny album a ukazujú tak svetu svoje umenie. Je to znamenie toho, že jazzová scéna na Slovensku žije a jazzový esprit zdieľa aj mladá generácia, a naša práca má zmysel”, hovorí hudobník a organizátor podujatia Boris Čellár.

Slávnostná ceremónia Esprit je registrovanou udalosťou participujúcou na oslavách International Jazz Day (UNESCO), ktorá oslavuje slobodu a kreativitu formou jazzových podujatí konaných v jeden deň po celom svete.  Pre priaznivcov jazzu predstavuje ocenenie ESPRIT jedinečnú šancu získať prehľad o tom najlepšom, čo za posledný rok vzniklo a vyjadriť svojim hlasovaním podporu a uznanie interpretom tohto žánru na Slovensku.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Novinky zo sveta hudby

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a...

Správy

Elektrická gitara zmenila dejiny hudby. (Nielen) rockoví gitaristi ako Eddie Van Halen či Jimi Hendrix sa vo svojej najlepšej ére rovnali bohom. Ak chcete...

Novinky zo sveta hudby

Frontman nemeckej skupiny Rammstein Till Lindemann vydal novú sólovú pieseň. Ide o starú vojenskú baladu Любимый город „milované mesto,“ ktorá je naspievaná v ruštine...

Novinky zo sveta hudby

Francúzska progresívna death metalová kapela Gojira prichádza s novinkou, ktorá ašpiruje na najlepší metalový album roka. V poradí siedmy štúdiový album má názov Fortitude a obsahuje jedenásť...

Reklama