Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Hody Trebatice roztancuje balkánska skupina Boban Markovič Orkestar!

Doprajte si jedinečný hudobný vianočný darček! Dokonalý nášup energie vám zabezpečí koncert kráľa balkánskych dychoviek Boban Marković Orkestar. Temperamentná kapela vystúpi na festivale Hody Trebatice pri Piešťanoch, ktorý sa bude konať 16. a 17. augusta 2019. Okrem Balkáncov potvrdili účasť kapely Horkýže Slíže a INEKAFE. Hody ponúkajú už tradične skvelú zábavu, atrakcie aj sprievodný program. Nechýbajú dve veľké tribúny, veľkokapacitný stan a úžasný výber jedál. Cena permanentky na Hody Trebatice je do konca roka 11 eur!

Boban Markovič a jeho syn Marko, kráľ a princ balkánskych dychoviek, neúnavne križujú koncertné pódiá po celej Európe, aktuálne každý so svojou kapelou. Svojou hrou inovujú tradičnú rómsku dychovku vplyvmi z celého sveta a s ľahkosťou stierajú rozdiely medzi starou kultúrou a postmodernou. Boban Markovič a jeho orchester z obce Vladican Han na juhu Srbska odrážajú spletitý príbeh rómskeho etnika na Balkáne. Repertoár tvoria cigánske klasiky, ale predovšetkým hity filmov Emira Kusturicu a vlastné skladby, ktoré teraz opäť predstavia aj na Slovensku. A to 16. a 17. augusta 2019 na festivale Hody Trebatice.

One Day Jazz Festival odštartuje už čoskoro v Košiciach a Bratislave

„Hrali sme u vás už viackrát. Máme radi slovenské publikum, je temperamentné a rado sa zabáva. Zahráme všetky naše pecky a zatancujeme si spolu,“ teší sa na koncert Boban Markovič.

Reklama

Na Slovensku balkánsku dychovku spopularizovali skvelé Kusturicove filmy. Boban Markovič nahrával hudbu k dvom z nich – Underground a Arizona Dream. Boban Markovič Orkestar už dávno svojim úspechom boduje nielen na Starom kontinente. Na konte má množstvo medzinárodných úspechov, tradične sa zúčastňuje a významných európskych a zámorských festivalov. Organizátor festivalu Hody Trebatice si ich bol nedávno vypočuť v Maďarsku.

„Pozvali ma na koncert do Budapešti. Títo hudobníci sú absolútna jednotka v balkánskych dychových skupinách, to som si nemohol nechať ujsť. V ich nezameniteľnej hudbe sa cigánske prvky jedinečne snúbia s balkánskym temperamentom a aj preto som ich pozval na náš festival,“ neskrýva nadšenie organizátor Dušan Drobný. 

Reklama
INEKAFE už 1. júna zahrá svoju novú skladbu na koncerte v bratislavskej Umelke

Bobanovci teraz v štúdiu pripravujú nový album. Nedávno vydali nový klip „Mrak“. Aj túto novú skladbu zahrajú v lete na budúci rok na Hodoch Trebatice. Okrem Balkáncov potvrdili účasť kapely Horkýže Slíže a INEKAFE. Festival Hody Trebatice sa začal ako spestrenie hodových zábav v roku 2009 v Trebaticiach pri Piešťanoch. Postupne sa rozrástol na silný malý festival, na ktorom vystúpili IMT Smile, Čechomor, Wanastowi Vjecy, Xindl X, Richard Müller či Modus. Akcia každoročne priláka tisícky návštevníkov Nenechajte si ujsť Hody v Trebaticiach, šou vypukne 16. augusta 2019 na Motokárovej Dráhe v Trebaticiach! Vstupenky na festival Hody Trebatice sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal a v kamenných predajniach v Piešťanoch a v Trebaticiach. Permanentka na celý festival stojú 11 eur, VIP permanentka 30 eur.

V Trenčianskych Bohuslaviciach vypukne 30. a 31. júla Malý Žákovic!

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Festival Verím Pane 2021 začne v sobotu 24. júla o 11:00 hod. svätou omšou v námestovskom amfiteátri. Hudobný program bude nasledovať v čase od 14:00...

Koncerty

Najväčší environmentálny benefičný open-air festival Ekofest otvorí svoje brány 19. júna 2021. Po 13-tich rokoch sa vracia na pôvodné miesto – do pekných záhrad Západoslovenského...