Hľadáte niečo konkrétne?

Novinky zo sveta hudby

Horkýže Slíže chystajú nový album

Legendárna slovenská kapela Horkýže Slíže využíva „nútenú“ pauzu od koncertovania na tvorbu nového materiálu. Podľa slov speváka Kuka pôjde o pokračovanie albumu Alibaba a 40 krátkych songov z roku 2003. Bude obsahovať rovnako 40 krátkych skladieb a vyjsť by mal ešte tento rok.

Frontman a spevák Peter Hrivňák alias Kuko nedávno v jednom rozhovore zmienil, že kapela Horkýže Slíže pracuje na novom albume Alibaba a 40 krátkych songov 2. Bude založený na krátkych pesničkách s vtipnými textami, ktoré sa nedostali alebo nehodili na bežný radový album. Ako hovorí, pôjde o veľké hudobné úlety, z ktorých sa budú ľudia chytať za hlavu. Podľa jeho slov budú čoskoro musieť zverejniť jednu z nových skladieb, pretože na nich fanúšikovia neustále naliehajú.

Jeden z textov vraj bude o tom, ako o tisíc rokov bude na Merkúre existovať život. Budú na ňom pracovať bágristi za päť euro na hodinu, pričom hodina na planéte trvá len desať minút. Z toho vyplýva, že za deň zarobia približne dvetisícštyristo euro. Predavačky v súčasnosti zarobia na Slovensku ani nie sedemsto euro. Kde je vraj spravodlivosť? Ako Kuko dodáva, ľudia majú stupidity radi.

Reklama

Nahrávanie má pod palcom známy slovenský gitarista a producent Jimi Cimbala vo svojom štúdiu Randal. Ten si v jednej skladbe dokonca zahral gitarové sólo ako hosť. Prezradil, že pôjde o pokračovanie pesničky Smrteľný jed a nevylúčil, že sa objaví vo viacerých skladbách.

Horkýže Slíže je slovenská punk rocková skladba, ktorá vznikla v roku 1992 v Nitre. Jej hudba je založená najmä na vtipných textoch a chytľavých melódiách. Vydali zatiaľ jedenásť albumov a dvakrát získali platinovú platňu. V súčasnosti patria medzi najžiadanejšie kapely nielen na Slovensku, ale aj v susedných Čechách.

Autor: Matej Mičík

Reklama

Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...