Viac...

Horkýže Slíže vydali narodeninový album “Pustite Karola” – recenzia

Po piatich rokoch od vydania posledného albumu “St. Mary Huana Ganja” vydali Horkýže Slíže na svoje 25 Narodeniny nový Album “Pustite Karola”.

Celý album sa nesie v duchu svižného punk-rocku. 13 songov ponúka tradičný slížovský rukopis plný humoru , punku, a ostrých gitár. Ešte pred vydaním albumu vypustila skupina song “Ratatata” Zvukovo asi najtradičnejší z celeho albumu.

Najlepšou peckou z celého albumu je “Vojtech” použitá v rovnomennom filme s výrazným refrénom a textom.

“Dealer vonný sviečok zistil nefunguje klíma, od rána sa všetko takto jááj porazí ma! Z jeho malej dodavky sa vyvalilo dverma, na prelome letných dní tak 300 litrov sperma.”

Naozaj pomalú pieseň najdeme na konci albumu a to keď Horkýže slíže spustí baladu “Starý čočil” na ktorej sa podieľalo veľa hercov a spevákov: Béla Vojtek, Bolek Polívka, Karol Čálik, Oldřich Kaiser, Emil Horváth, Jiří Lábus, Janko Lehotský, Zdenek Svěrák, Marián Labuda, Ivan Mládek, Milan Lasica, Jan Kraus, Stanislav Štepka, Oldo Hlaváček, Peter Lipa.

CD zakúpite v sieťach kníhkupectva Panta Rhei, v ktorom sa momentálne vo viacerých mestách odohrávajú aj autogramiády kapely. My sme sa dnes na jednu snažili dostať, ale bohužiaľ… prišli sme neskoro!!!! (smiech)

To Top