Hoten Toten už viac ako 20 rokov ! (Best Off CD)

0
26
views

HT vzniká v roku 90´ ako HOTENTOTEN a prejavuje sa demáčmi “Smetný kôš” a “Obete systému”. V roku 93 sa skrátil názov na HT, vychádza “Mentálna samovražda” a “Harmónia zla”. Koncom roka bol zaznamenaný koncert v Brne. Počas 94´a 95´ sa všetci motali všade a udiali sa veci a projekty typu “P&CHG – psychotronic&chaos group”, “COEXIST” – (EP s Mŕtvou budoucností), zároveň sa objavil 2 v 1, ktorý obsahuje “Trojuholník”. Nahral sa aj “Nepriatel”.

V roku 96´ HT nahralo výber z doterajšej tvorby a vyšlo 1. CD – Predstieranie štastia /1997/, v tomto roku ešte pribudlo druhé oficiálne CD – Hotentot´n´roll /1997/, ktoré prináša už aj nové piesne. V 98´ nahralo HT živý unplugged koncert a tento počin sa objavil i na neoficiálnych CD nosičoch. Týmto sa existencia HT ako takého na 4 a pol roka prerušila.

13. decembra 2002 sa HT z ničoho nič vyskytlo na pódiu v Guru klube, odvtedy koncertuje.  V roku 2004 vyšiel kontroverzný album “Planb” a v 2007 nadupaný “Absinth”. V HTčku sa často mení zostava, jediný stabilný člen je Sveťo.
V roku 2009 vyšlo  dvojcédčko “Biele noci/Vlčie roky” , ktoré obsahovalo nové až najstaršie piesne. Po dvoch rokoch sa opäť HTčko ozvalo, a to novým albumom “1000 rokov od raja”. Ku albumu bol natočený dokument z nahrávania prerývaný starým materiálom.

V najbližších mesiacoch skupina Hotentoten [HT] pôsobiaca na alternatívnej hudobnej scéne už viac ako 20 rokov, vydáva koncom leta svoju vôbec prvú kompiláciu s dvadsiatkou najvýraznejších skladieb svojej kariéry. Až po okraj naplnené CD s najobľúbenejšími piesňami zo všetkých siedmych štúdiových albumov vydaných medzi rokmi 1996-2011 obsahuje aj málo známe rádiové a singlové verzie, či nanovo prerobené klasické skladby. Bábika, Polnoc, Mosty, Smútok, Noc a samota, Spleenutia, Veccc, Škola, Kozmonaut alebo Ešte stále žijem – to je iba pár názvov z tracklistu novej kompilácie, ktorá bude doplnená aj o bonusové DVD s tohtoročným filmovým dokumentom o HT “Cirkus svet” a s ďalším extra video materiálom.

Pri preberaní sa svojími archívmi, kapela HT popri vydaní “best-of-ky” pripravuje aj zverejnenie raritného materiálu sériou deviatich EP singlov s množstvom alternatívnych verzii a remixov doplnených o demá a živé nahrávky – to všetko v remastrovanej podobe, ktorej súčasťou bude aj po prvýkrát oficiálne vydaný záznam koncertu “Unplugged” a nikdy nezverejnený mini-album “Zatmenie: Rekonštrukcia”. Prvé tri EP budú k dispozícii zároveň s vydaním kompilácie, na konci leta. Ďalšie EP disky budú následovať do konca roka. Podrobné detaily k jednotlivým nosičom budú oznámené v najbližších dňoch.

Predobjednávky budeme prijímať od 1. júla 2012 až do konca augusta. V prípade EP singlov s raritami HT, necháme vyrobiť iba toľko kusov, koľko bude predobjednávok. Ku každej predobjednávke zadanej v období od 1.7. – 31.8. bude k dispozícii zdarma bonus download materiál. V každom z objednaných diskov bude priložený špeciálny kód s inštrukciami ako a kde stiahnuť “bonus balík” .

Viac info a všetky novinky na : http://www.hotentoten.sk/