Kapely

Hoten Toten zdieľajú krátky film k vinylom

Článok prečítate za: 1 min.

Slovenská nezávislá rocková skupina Hoten Toten v týchto dňoch vydáva reedície svojich klasických albumov Plán B a Zatmenie na farebných vinyloch a pri tejto príležitosti k nim zverejňuje krátky filmový dokument.

V dvadsaťminútovom zostrihu členovia kapely s odstupom dvoch dekád spomínajú na obdobie, ktoré na prelome milénia asi najviac rozdelilo punkových fanúšikov tým, že HT začali experimentovať s elektronikou a štýlmi ako trip-hop, rap, či dokonca reggae a textovo sa posunuli do temnejších a osobnejších rovín. Dokument obsahuje aj nezverejnené dobové zábery z klubových koncertov, nahrávania albumu Plán B aj niekoľkých videoklipov.

Sveťo hovorí: “Po prekvapivom úspechu prvých dvoch vinylov sme sa rozhodli zmapovať a oprášiť ďalšiu zaujímavú epochu Hoten Toten, v ktorej vznikli na naše podmienky dva pozoruhodné tituly a každý v špecifických životných peripetiách a následných atypických hudobných realizáciach…”

☕ Vychutnaj si rannú kávu s hudbou a začni odoberať naše hudobné spravodajstvo!

Čítať viac!
Karpatskí Pastieri opäť zapaľujú ohne

Skupina pôsobiaca na scéne už od roku 1989 minulý týždeň zverejnila efektný videoklip ku skladbe Rozdiel (z albumu Zatmenie), zostrihaný z rodinných filmov frontmana Sveťa Vladařa. Prostredníctvom unikátnych záberov ho môžeme sledovať od jeho prvých detských krokov až po súčasnosť.

Hoten Toten vyrážajú v marci na miniturné:

15.3. Nové Mesto nad Váhom (Klub Za Rampami)
16.3. Bratislava (Randal)
22.3. Košice (Collosseum)
29.3. Zvolen (Dom kultúry ŽSR)

Vinyly Plán B a Zatmenie je možné zohnať iba prostredníctvom webu kapely na www.hotentoten.sk.

To Top