Hľadáte niečo konkrétne?

Kapely

HT a Michal Matejčík – vypočujte si nový singel “Cukrová bábika”

Ďaľším singlom z výberovky skupiny HT (presnejšie povedané, tentokrát iba speváka a autora Sveťa Vladařa) je tohtoročná klavírna úprava jednej z jeho najslávnejších piesní “Cukrová Bábika” za asistencie harfového a klavírneho virtuóza Michala Matejčíka.

Pieseň, ktorej vznik sa datuje do roku 1993 a za pár dní oslávi svoju 20 ročnú históriu, dostáva oprávnene slávnostný a noblesný šat. Celkového hudobného aranžmánu  sa chopil práve Michal Matejčík, známy so spolupráce s George Michaelom (keď ho sprevádzal na jeho Symphonica Tour posledných pár mesiacov).

Matejčík aj nahral všetky inštrumenty pre novú Cukrovú bábiku a Sveťo to komentuje:  “Michal si vybral jeho uchu najmilšiu z piesní od HT a prearanžoval ju do šansónovej podoby, čím zase urobil veľkú radosť mne, lebo po tomto štýle prahnem už roky, avšak nikto v mojom okolí sa šansónom nezaoberá. Strašne rád by som sa aj v budúcnosti poberal podobným smerom, no je to v dnešnej dobe tak menšinový žáner, že nájsť vhodne vyzretých muzikantov je naozaj problém. Tak zostáva len dúfať, že sa raz z čista-jasna nájdu podobne spriaznené muzikantské duše, aby sa dali vytvoriť obdobne nadčasové skvosty.

Reklama
Fanúšikovia kapely Symfobia sa dočkali ďalšieho videoklipu s posolstvom

Cukrova babika (2012) by HT / Hoten Toten

Bábika patrila medzi tie piesne, ktoré zneli z pódií po celý čas pôsobenia kapely HT, od ranných 90-tych rokov. Verzia, ktorú Vám dnes ponúkame je vlastne abstrakcia, oprostená od žánrovosti – len zasnená poézia.

Ako sme sa dozvedeli, k novému singlu by malo byť v najblizsich dňoch natočené aj video.

Reklama

HT (alias Hoten Toten) rekapitulujú tento rok svoju kariéru výberom toho najlepšieho z ich archívov v sérii limitovaných diskov s množstvom rarít a nevydaných skladieb dostupných iba cez oficálny E-shop skupiny.

Štýlová séria obsahuje dohromady cez 90 raritných skladieb a videí na 7 CD + bonusovom DVD. Viac info nájdete na stránkach:  www.hotentoten.sk

Kapela Traky zverejnila skladbu s názvom Ja neviem sám

Najčítanejšie články

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež: