Zaujímavosti

Hudobná novinka: Vianoce s Michaelou Martykanovou na Youtube

Hudobná skupina KOMA v podaní talentovanej speváčky Michaely Martykanovej zverejnila 12. decembra 2018 na sociálnej sieti Youtube novú pieseň s názvom Vianoce.

Táto vianočná pieseň je výsledkom spolupráce s autorskou dvojicou Štefan Svetský – Pavol Kusý, ktorá prerazila do médií na Košickom zlatom poklade s piesňou Ako Motýľ (v roku 2016 bodovala v TOP 100 slovenských rádií), alebo napr. aj s piesňou Liptov na rádiu Liptov. Spoluprácu s lídrom kapely KOMA, Edardom Koprnom nadviazala cez hudobnú sieť Soundcloud. Vianoce sú prvým výstupom z plánovanej prípravy CD a už sa pracuje na ďalších piatich piesňach. 

Hudobný podklad sa nahral v košickom štúdiu Esprit (aranžmá Palo Kusý),  záverečný mix sa zabezpečil v S4S Music Platform. Speváčke Michaele so spevom pomáhali dámy z hudobnej formácie Joy Bells. Video pre Youtube operatívne graficky spracoval Lukáš Beleš z Flock Of Crows Motion Design.Základné demo s textom dodal Štefan Svetský.

Skupina KOMA funguje na Slovenskej hudobnej scéne už 15 rokov. Jej diskografia z obdobia 2007-2018 zahrňuje CD albumy (KOMA, Dimension), CD EP-čka (Horror Story, Loneliness, Kamarát, Doctor, Gloomy Monday, Covers Collection) a taktiež niekoľko CD-singlov (Tak iba leť, Vráť sa, Eat me tonight, Silent storm, Close your eyes), resp.  video-klipov (Vráť sa, Horror story, I am alive, Gloomy Monday, Lady in Black).

https://www.youtube.com/watch?v=j2TC4CqOGVM

Kapela má za sebou odohratých už takmer 300 hudobných vystúpení a v súčasnosti sa orientuje na štýl pop – rock s úmyslom  zamerať sa viac na pôvodnú slovenskú tvorbu.

To Top