Hľadáte niečo konkrétne?

Zaujímavosti

Hudobná novinka: Vianoce s Michaelou Martykanovou na Youtube

Hudobná skupina KOMA v podaní talentovanej speváčky Michaely Martykanovej zverejnila 12. decembra 2018 na sociálnej sieti Youtube novú pieseň s názvom Vianoce.

Táto vianočná pieseň je výsledkom spolupráce s autorskou dvojicou Štefan Svetský – Pavol Kusý, ktorá prerazila do médií na Košickom zlatom poklade s piesňou Ako Motýľ (v roku 2016 bodovala v TOP 100 slovenských rádií), alebo napr. aj s piesňou Liptov na rádiu Liptov. Spoluprácu s lídrom kapely KOMA, Edardom Koprnom nadviazala cez hudobnú sieť Soundcloud. Vianoce sú prvým výstupom z plánovanej prípravy CD a už sa pracuje na ďalších piatich piesňach. 

Hudobný podklad sa nahral v košickom štúdiu Esprit (aranžmá Palo Kusý),  záverečný mix sa zabezpečil v S4S Music Platform. Speváčke Michaele so spevom pomáhali dámy z hudobnej formácie Joy Bells. Video pre Youtube operatívne graficky spracoval Lukáš Beleš z Flock Of Crows Motion Design.Základné demo s textom dodal Štefan Svetský.

Reklama

Skupina KOMA funguje na Slovenskej hudobnej scéne už 15 rokov. Jej diskografia z obdobia 2007-2018 zahrňuje CD albumy (KOMA, Dimension), CD EP-čka (Horror Story, Loneliness, Kamarát, Doctor, Gloomy Monday, Covers Collection) a taktiež niekoľko CD-singlov (Tak iba leť, Vráť sa, Eat me tonight, Silent storm, Close your eyes), resp.  video-klipov (Vráť sa, Horror story, I am alive, Gloomy Monday, Lady in Black).

https://www.youtube.com/watch?v=j2TC4CqOGVM

Kapela má za sebou odohratých už takmer 300 hudobných vystúpení a v súčasnosti sa orientuje na štýl pop – rock s úmyslom  zamerať sa viac na pôvodnú slovenskú tvorbu.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Kapely

Nový album kapely Heľenine Oči pod názvom CIRKUS 22 je už vraj skoro pripravený a hudobníci ho plánujú vydať v októbri 2021. Po úspešnom prvom singli...

Novinky zo sveta hudby

Slovenská stálica Peter Nagy vydáva po 12-tich rokoch nový album! Novinka s názvom „Petrolej“ je optimistická, rovnako ako Peter, ktorý je autorom hudby aj textov...

Novinky zo sveta hudby

Skvelá správa pre všetkých priaznivcov inštrumentálnej gitarovej hudby. Gitarový mág Peter Emmer pred pár dňami vydal svoj nový album s názvom Other Side, ktorý...