Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Hudobné leto už nie je len o klasike: vystúpi Slovenská filharmónia, ale aj Sima Martausová, Lenka Filipová či dvojica Lipa spieva Lasicu

Hudobné leto Trenčianske Teplice oslavuje už 73. ročník. Najstarší festival hudby v strednej Európe sa začína 4. júla. Pripravené sú koncerty a predstavenia pre rôzne vekové kategórie, no niektorými vystúpeniami sa festival vráti do svojich pompéznych začiatkov. Hudobné leto kladie dôraz hlavne na kvalitu programu. Zaradené sú komorné koncerty či interpreti ako Sima Martausová, Lenka Filipová, dvojica Peter Lipa a Milan Lasica, pripravené je aj divadelné predstavenie. Festival trvá dva mesiace a prinesie 12 unikátnych  predstavení.

Festival Hudobné leto predstavuje jedno z najstarších vrcholných kultúrnych podujatí mesta Trenčianske Teplice. Je neodmysliteľnou súčasťou už od roku 1937. Vtedy ho charakterizovali predovšetkým honosnosť, klasika a veľkoleposť. V súčasnosti sú Trenčianske Teplice otvorenejšie širšej vekovej kategórii. „Veľkoleposť a tradície festivalu si pripomíname predovšetkým kvalitou programu. Súčasťou sú komorné koncerty, ktoré nám pripomínajú slávnostné chvíle udalostí z vojnových rokov. Snažíme sa ale vyhovieť čo najväčšiemu okruhu návštevníkov, preto sú do Hudobného leta zaradené aj žánre ako pop, folk, jazz či divadelné predstavenie,“ uvádza primátor mesta, Štefan Škultéty.  „Pri každom vystúpení sme sa sústredili len na naozaj kvalitných umelcov. Cieľom je obohatenie festivalu o podujatia pre hudobne nevyhranené publikum všetkých vekových kategórií“, dopĺňa organizátorka, Zuzana Danechová.

Tomáš Klus po vyše roku vystúpi konečne aj na Slovensku

Program Hudobného leta prinesie počas desiatich týždňov 12 predstavení. Výber hudobných žánrov bol zostavený s cieľom pripraviť kvalitný umelecký program, ktorý zaujme široké cieľové skupiny a ulahodí náročným divákom i širokej verejnosti. 73. Ročník Hudobného leta prinesie to najlepšie z rôznych žánrov hudby: klasika, jazz, pop, opera, folk a divadelné predstavenie. 

Reklama

Tento rok festival otvorí Symfonický orchester Vác 4. júla v koncertnej sále Kursalonu s koncertom Viva la diva. Ten je venovaný dlhoročnej prvej dáme slovenskej opery, koncertnej speváčke Magdaléne Blahušiakovej. Na koncerte odznejú známe skladby Giuseppe Verdiho, Johanna Straussa, Wolfganga Amadea Mozarta, Jacqueusa Offenbacha a ďalších. Dirigentom koncertu je Pál Farkas.

Zastúpenie klasickej hudby doplní Štátny komorný orchester Žilina, v zahraničí známy ako SLOVAK SINFONIETTA, s renomovaným dirigentom Leošom Svárovským.

Popovú hudbu prinesie do mesta speváčka a gitaristka Lenka Filipová alebo mladá speváčka, ocenená v roku 2017 ako Objav roka, Sima Martausová. V rámci jazzovej kultúry vystúpi zoskupenie ocenené Radio_Head Awards za „najlepší jazzový album“ Bashavel alebo známe duo Lipa spieva Lasicu, ktorí prinesú pohodové piesne, úsmevné dialógy a nezabudnuteľnú atmosféru. 

Reklama
Folklórna Bystrica ponúkne pestrý štvordňový program

Návštevníci sa môžu tešiť aj na rockové balady od zoskupenia La Gioia, ktoré bude klavírne sprevádzať známy Tony Marko. Klavírne vystúpenie predvedie tiež vynikajúci hudobník Daniel Buranovský v koncertnom recitále s husľovým virtuózom Daliborom Karvayom. 

V druhej polovici festivalu vystúpi jedna z najznámejších rómskych slovenských kapiel Sendreiovci a Kokavakere Lavutára, ktorá sa preslávila napríklad hudbou k hollywoodskemu filmu Sherlock Holmes: Hra tieňov, na ktorej spolupracovali s Hansom Zimmerom. 

Okrem čisto speváckych predstavení Hudobné leto ponúka vystúpenie speváckeho a tanečného súboru Folklórny súbor Rozsutec, ktorý sa v rámci Hudobného leta predstaví so žilinskou skupinou Balkansambel.

Reklama

Návštevníkov počas Hudobného leta čaká aj divadelné predstavenie o milosrdnej lži a nemilosrdnej pravde s názvom Klamstvo s hercami Emília Vášáryová, Milan Kňažko, Gabriela Škrabáková a Peter Šimun. 

Záver 6. septembra bude v Kursalone už tradične patriť komornému koncertu Slovenskej filharmónie.

OpenJazzFest zverejnil kompletný program 11. ročníka festivalu

Vstupenky na podujatia si návštevníci môžu zakúpiť online prostredníctvom siete ticketportal.sk alebo v Infocentre hotela PAX, v TIK Trenčianske Teplice, v Kursalone Trenčianske Teplice a v KIC Trenčín. Pre kultúrnych nadšencov, ktorí si chcú Hudobné leto vychutnať naplno, bude možné zakúpiť si permanentku vo zvýhodnenej cene.

Reklama

Kompletný program a viac informácií nájdete na https://www.hudobneleto.sk/program.

Reklama
Reklama
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Banská Bystrica opäť ožije folklórom. Pandemické opatrenia minulý rok značne ovplyvnili chod najkvalitnejších festivalov. Toto leto to však organizátori návštevníkom naplno vynahradia. Od 5....

Koncerty

Vo štvrtok 1. júla sa otváracím koncertom Slovenského komorného orchestra v Kursalone začne 75. ročník festivalu Hudobné leto Trenčianske Teplice. Počas letných prázdnin prinesie podujatie...

Správy

13. ročník One Day Jazz Festivalu otvorí pre návštevníkov svoje brány už koncom júna. Počas pandémie sa jeho priority nemenia, no niektoré sa dostávajú...

Koncerty

Festival Verím Pane 2021 začne v sobotu 24. júla o 11:00 hod. svätou omšou v námestovskom amfiteátri. Hudobný program bude nasledovať v čase od 14:00...