Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Hudobníci z kapely HEX si zaspomínajú na speváka Ďuďa dvoma špeciálnymi koncertami

Skupina HEX chystá koncertnú spomienku na svojho speváka Ďuďa! Presne v deň odchodu Petra Dudáka – 14. augusta organizuje v Amfiteátri v Banskej Štiavnici koncert s názvom HEX PRE ĎUĎA. Na skladateľa a producenta Ďuďa si HEXáci zaspomínajú aj 20.8.2021 na akcii GRAPE POD MOSTOM. Príďte si zaspievať HEXácke hity „V piatok podvečer“, „Maťo a Linda“, „Srdce“ či „Keď sme sami“ 14. 8. do Banskej Štiavnice a 20.8. do Bratislavy spolu s ďalšími hosťami zo spriatelených kapiel!

Ďuďo, Fefe, Yxo, a Tybyke. Taká bola 30 rokov stála zostava HEXu. Všetko sa zmenilo 14. augusta 2019, kedy spevák, skladateľ a producent Peter Dudák odišiel do muzikantského neba.

„Ďuďo nám veľmi chýba. Strávili sme spolu 30 rokov v podstate ako rodina. Nekonečné cesty za koncertami, tisícky hodín v skúšobni, na žúroch aj dovolenkách.  Našťastie ostala hudba, ktorú sme spolu tvorili, a v ktorej je aj on stále živý a duchom prítomný. Ja sa snažím stále žiť s pocitom, že vlastne iba odišiel niekam preč a čochvíľa sa vráti. Veľmi intenzívne cítim jeho prítomnosť, keď skladám novú hudbu. Väčšina nových skladieb, ktoré som v poslednom období napísal, je venovaných práve Ďuďovi. Verím, že by sa mu páčili,“ spomína textár a skladateľMartin „Fefe“ Žúži.

Reklama

Na Ďuďa si členovia kapely zaspomínajú 14. augusta v Amfiteátri v Banskej Štiavnici, v meste, ktoré Ďuďo tak miloval.

„Ďuďo je súčasťou nášho príbehu, napísal kopec krásnych pesničiek a v nich žije stále ďalej. Bol som s nim od našich dvoch rokov a stále cítim jeho prítomnosť. Keď manažujem kapelu, vždy rozmýšľam, ako by danú situáciu riešil a to mi v mnohom pomáha. Mám pocit, že je Ďudo stále s nami, stále čerpám energiu zo spoločne prežitých dní,“ prezradil Tomáš „Yxo“ Dohňanský.  

Ide už o druhý ročník spomienkovej akcie. Minulý rok do amfiteátra prijala pozvanie aj Ďuďova rodina

Reklama

„Atmosféra minuloročného koncertu bolo napriek nepriazni počasia fantastická. Ľudí neodradil ani dážď a v Ďuďovom obľúbenom meste odspievali pod dáždnikmi celý koncert. Veľmi sme si vážili aj účasť Ďuďových rodičov. Určite boli pri pohľade na obecenstvo šťastní, akú nezmazateľnú umeleckú stopu zanechal ich syn,“ vyznal sa Martin „Fefe“ Žúži.

Na Petra Dudáka si HEXáci zaspomínajú aj 20.8.2021 na akcii GRAPE POD MOSTOM. Organizátorov festivalu Grape spája totiž s HEXom veľa spoločných zážitkov a kamarátskych stretnutí. Okrem dlhoročného priateľstva je Janči Trstenský autorom knihy o histórii kapely a Juraj Podmanický hral s Ďuďom vo formácii Sounds Like This.

„Keď nás pred dvoma rokmi v auguste zasiahla smutná správa o úmrtí speváka Petra „Ďuďa“ Dudáka, tak sme ako poctu skvelému človeku a muzikantovi zaradili do nášho aftremovie ich skladbu „Srdce“ a dohodli sme sa s Yxom, že o rok urobíme na Grape koncert na jeho počesť. Aj keď je už druhé leto situácia trošku iná, ako sme si všetci predstavovali, rozhodli sme sa s chlapcami usporiadať koncert zatiaľ takto v malom. Okrem kolegov z kapely si zaspomíname aj s ďalšími hosťami. Veríme, že sa Ďuďo tam hore poteší, a že sa stane z týchto koncertov pekná tradícia,“ hovoríJanči Trstenský.

Reklama

Na oboch koncertoch s HEXákmi ako hostia zahrajú muzikanti zo spriaznených kapiel, ktorí si spoločne zaspomínajú na Ďuďa. Chalani z HEXu Martin „Fefe“ Žúži – gitara, Tomáš „Yxo“ Dohňanský – basgitara, Tibor „Tybyke“ Szabados – bicie, Peter „Šarkan“ Novák – spev a Ladislav Tvrdý – gitara sa už tešia na živé hranie a kontakt s publikom.

„Pre hudobníkov, ktorý strávili celý život koncertovaním, bolo obdobie pandémie veľkou skúškou. Hranie pred živým publikom, je v podstate tá najhodnotnejšia satisfakcia a najdôležitejšia hnacia sila, akú môže umelec zažiť. Vidieť naživo radosť a interakciu divákov je zdrojom nekonečnej energie, “ vyznal sa Martin „Fefe“ Žúži.

„Máme fantastických fanúšikov, snažíme sa im dať na každom koncerte zo seba všetko. Nesmierne sa opäť v lete na nich tešíme,uzatvára Tomáš „Yxo“ Dohňanský.  

Reklama
Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Skupina HEX si na koncertnú spomienku na speváka Ďuďa pozvala zaujímavých hostí. 14. augusta v Banskej Štiavnici si spolu s HEXákmi Petra Dudáka pripomenú Ján Kuric...

Koncerty

Eufória a radosť! Tak sa cítili účinkujúci aj fanúšikovia na festivale MALÝ ŽÁKOVIC v Trenčianskych Bohuslaviciach. Napriek obmedzeniam si fantastickú atmosféru rodinného festivalu užili všetci...

Koncerty

Brány festivalu Hody Trebatice sa otvoria už 14. augusta 2020 o 14:00 a na návštevníkov čaká bohatý dvojdňový hudobný program. Na pódiu sa vystriedajú...

Novinky zo sveta hudby

Obľúbená kapela HEX prichádza s novou skladbou s názvom Mesto stratilo dych, ktorú hudobníci naspievali spolu s Tamarou Kramárovou. Hudbu a text k novinke...