Zaujímavosti

Hudobníci zo Slovenska so svetovým zvukom, vypočujte si projekt The Priinks

Projekt The Priinks dvoch hudobníkov a producentov by ste na prvé počutie len veľmi ťažko zaradili k slovenskej hudobnej scéne. Produkcia The Priinks prekvapí svojou originalitou, ktorou sú dvaja hudobníci Martin Pisko a Marián Molek fascinovaní.

Pred pár dňami The Priinks vydali novinku Moon, ktorá hovorí o kráse nočnej atmosféry a opisuje situácie, kedy je tma, ticho a samota vnímaná ako niečo príjemné. Nápad na hudbu ku skladbe Moon vznikol spontánne, tak ako aj pri ostatnej tvorbe dvoch mladých hudobníkov.

„Prvotný nástrel inštrumentálnej verzie pochádza od Maja. Budovanie štruktúry sa spoločne konzultovalo od novembra 2019, priebežne sa dopĺňali vrstvy, až kým z toho nevznikol hudobný podklad pripravený na nahrávanie spevu. Ten sa nahrával v multifunkčnej skúšobni v Prakovciach, kde sa nahrávali vokálne stopy aj pre predchádzajúce skladby. Okrem vokálov sa  v tejto skladbe nevyskytujú žiadne ďalšie živé nástroje. Bola produkovaná elektronicky a už od začiatku v nej boli definované nástroje a sample zvuky, s ktorými sa pracovalo pri aranžovaní. Následne sa riešila už len postprodukcia – mix & master, všetko vo vlastnej réžii,“: opisuje priebeh vzniku skladby Martin Pisko.

„Vizuálna stránka bola spoločne prekonzultovaná a neskôr na nej pracoval Martin. Na rozdiel od našich predchádzajúcich hudobných klipov je tento prvý, kde sa fyzicky neobjavujeme a zároveň je zatiaľ jediný, ktorý je vytvorený čisto digitálne.  Kládol sa dôraz na prepojenie vizuálnej stránky s náladou, rytmom a gradáciou hudobnej stránky,“: približuje tvorbu videoklipu Majo Molek.

Projekt The Priinks vznikol v roku 2017 kedy Martin Pisko a Marián Molek vydali prvý singel s názvom Find. Dvaja hudobníci sa poznajú už od základnej školy, kedy sa ako hudobníci činili vo svojom vlastnom punk-rockovom projekte.

To Top