Zaujímavosti

Hudobník ERØ prichádza s ďalším chytľavým singlom

Erik Žigmund, rodák z Trenčína, je študentom hry na gitare na VŠMU v Bratislave ale popri škole skladá hudbu v štýle folku, jazzu, indie rocku, popu alebo rnb. Okrem gitary hrá aj na klavíri a spieva.

Jeho inšpiráciou je Amy Winehouse, Zaz, Stevie Wonder a ďalší. Hudbe sa venuje odmalička ale skladá a koncertuje zatiaľ 2 roky. Koncertuje v známych podnikoch alebo v divadlách (Ticho a spol. , Bábkové divadlo v Žiline). Venuje sa aj skladaniu hudby do rôznych študentských filmov.

Spolupracuje aj Borekom Suchánkom alebo Juliánou Hamranovou. Nedávno mu vyšiel singel a videoklip Naspäť tam a Bez slov. Zložil už viac ako 40 skladieb, ktoré sa chystá postupne nahrať v štúdiu.

S produkciou skladby Bez slov mu pomohol Erik Losos Horák v jeho štúdiu LOSOSOUND v Bratislave. Na texte, aranžmáne skladby, speve, gitare a scenári klipu sa podielal sám ERØ. Na husliach a cajone hrá Miroslava Čonková. V skladbe Bez slov trvdí, že je normálne, keď sa človek nevie zaradiť alebo keď je iný ako ostatní.

Pohŕda krásou, váži si skôr vnútro človeka. Ukazuje na zbytočné “škatuľkovanie” ľudí. Snaží sa o to, aby sa ľudia neposudzovali hneď na prvý pohľad. Videoklip sa odohráva aj na Dúhovom pride v Bratislave, kde tento rok vystupoval ako hosť.

To Top