Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Hudobný november v KC Dunaj bude podávať všehochuť!

Baviť sa, ale zodpovedne! To je heslo, ktorým sa riadi Jureš z kapely Fallgrapp. Už tento piatok naservíruje na párty Indietronica zmes všetkého, čo má rád – od garage až po techno. Návštevníci legendárneho klubu v centre mesta si však v novembri môžu vyberať aj z ďalších žánrov, či im na parkete musí robiť spoločnosť úderný hip-hop, alebo sa majú chuť vyblázniť na popových shake-och zo nultých rokov, oprášiť texty československých šlágrov či si chcú rozhýbať boky v rytme latina.

Máme za sebou veľmi zvláštny rok a pol, keď nebolo veľa žúrov ani živých koncertov a aj tie, ktoré sa konajú nemôžu byť, pre rôzne obmedzenia, v takej podobe ako pred pandémiou. Čo pre teba znamená, keď v tomto období môžeš hrať v klube alebo vystupovať s kapelou?

Jureš: Samozrejme, je to super pocit opäť hrať a vidieť ľudí baviť sa, no podstatné je, aby sa ľudia správali zodpovedne. Zdravie je len jedno, a tak k nemu sj pristupovali.

Reklama

Ako ťa zasiahla pandémia, čo sa kreativity týka? Mal si viac času na tvorbu alebo si, práve naopak, musel riešiť nejaké iné veci, napríklad existenčné problémy, ako mnoho iných umelcov?

Jureš: Pandémia mala okrem tých temnejších aj svoje svetlé stránky. Viac som chodil do prírody, cvičil. Najviac som sa však vzdelával a hľadal nové oblasti, kde sa kreatívne angažovať. Tak vznikli aj moje videá, ktoré mapujú celý kreatívny proces v štúdiu.

Vystupovanie je kontaktné umenie. Ako si to prežíval po tejto stránke?

Reklama

Jureš: Po pravde, prvé hranie po uvoľnení opatrení som mal doslova trému. No keď som videl, aká spontánna radosť z ľudí vyžaruje, totálne som si to užíval.

V novembri zahráš na párty Indietronica v KC Dunaj. Na čo sa môžeme tešiť?

Jureš: Trošku garage, uk bass, techno, ale bude to všehochuť, lebo tak to mám rád.

Reklama

Indietronica (5. 11.)

Fallgrapp DJ set, DJs Diablo & Krto – indie music, elektronika, indietronica
Event: www.fb.com/events/591873141942693

Okamžité krepčenie (6. 11.)

Reklama

DJs Škrupo, Squeeze a Metys – hip-hop
Event: www.fb.com/events/570679847537330

Wannabe (13. 11.)

DJs HellHound & Trashman – pop, RnB, hip-hop, rock
Event: www.fb.com/events/915484149365561

Reklama

Flying shoes (16. 11.)

DJs Mercy a Fancy – hip-hop, RnB, trap
Event: www.fb.com/events/629046111505528

RETRO (26. 11.)

Reklama

DJs Arnoštek a Tuzex – 70s, 80s, rock´n´roll, disko, československý soc-pop
Event: www.fb.com/events/359896165916197

Kubánska noc (27. 11.)

DJs Chocolino a Chims – salsa, bolero, cha cha cha, merengue, latinojazz, mambo
Event: www.fb.com/events/678467403129635

Reklama

Prečítajte si tiež:

Správy

V stredu 10.11.2021 sa fanúšikovia legendárneho Mekyho Žbirku dozvedeli smutnú správu. Spevák nás vo veku 69 rokov navždy opustil. Zanechal nám po sebe desiatky...

Kapely

Kapela DESMOD a Robo Šimko prichádza s nezvyčajným singlom! Je ňou pieseň „Je to v nás“, ktorú skupina urobila pre nitrianske volejbalistky a dnes si ju už viete...

Zaujímavosti

Slovenskí hudobní producenti Groovestudio vydali koncom minulého roku epický cinematický album Zephyrus, ktorého charakteristickou črtou sú silné témy, brilantná orchestrácia, anjelské zbory a v neposlednom rade...

Správy

Nezabudnuteľný spevák Petr Muk vydal v roku 2000 druhý sólový album Jizvy lásky, predajne najúspešnejší titul vo svojej sólovej diskografii. Práve v týchto dňoch vychádza jeho reedícia, a to...

Reklama