Hudobný producent Peter Seller sa vracia vo veľkom štýle

0
47
views

Peter Ďurík alias Peter Seller vyštudoval hru na klavír a SPŠ elektrotechnickú v Košiciach.  Od roku 1983-87 klávesák hudobnej skupiny VEGET, 1987-1990 klávesak poloprofesionálnej skupiny G-VOX a študent TUKE Strojnícka fakulta!

V roku 1988 zakladateľ koncertnej skupiny SCANDAL, ktorá  sa v roku 1990 zúčastnila charitatívneho koncertu TUTOVKA, kde boli spoluúčinkujúci také osobnosti ako Peter Nagy, Jiří Korn, Michal David, Sagvan Tofi, Peter Muk, Vašo Patejdl a mnoho iných.

Práve na tomto koncerte vznikla spolupráca a ponuka od Vaša Patejdala nahrať v jeho novom a prvom súkromnom štúdiu na Slovensku (štúdio RELAX) svoj prvý debutový album. Od tej doby až do roku 1993 koncertovanie a účasť na rôznych akciách po celom bývalom Československu .

Od roku 1993 začína pôsobiť ako sólový štúdiový hudobník, skladateľ a producent. Ako prvý patril k priekopníkom počítačovej a tanečnej éry na Slovensku. V roku 1997 pracovný pobyt v Los Angeles pre hudobnú spoločnosť Millamark records a pre filmovú spoločnosť  Sony Motion Pictures.

Stáva sa významným producentom takých hudobných skupín ako boli skupina Maduar, McErik a Barbara, D-Night, Lobby, Extazia, Fun master. Pôsobí  aj ako spoluautor aj ako zvukový majster. Pracuje pre Slovenskú televíziu v novej podobe “Zlatá brána” ale aj na projektoch pre rôzne súkromné televízne a filmové štúdia v Čechách a na Slovensku.

V roku 2000 otvára svoje vlastné nahrávacie štúdio “Seller Media Production” a začína rôzne spolupráce na medzinárodnej úrovni.

Dostáva sa do poroty pre prestížny medzinárodný festival “Tavrijske hry” na Ukrajine konajúci sa pod záštitou prezidenta, na ktorom bola účasť skoro 180 000 ľudí a hostia ako N’Sync, Dire Straits, Alla Pugačeva. Na tomto festivale dostáva aj “Ocenenie za prínos”. Pod jeho záštitou tam vystupujú ako hostia skupina D-Night a McErik.

V roku 2001 je členom poroty “Ukrajinského Festivalu mladých talentov” na Jalte pre začínajúcich interpretov. Predsedom poroty bol Oleksandr Ponomariov (najúspešnejšia ukrajinská spevácka hviezda). Tento festival odštartoval kariéru aj mega hviezdy Ani Lorak.

Od tej doby komponuje, produkuje, nahráva a spolupracuje na rôznych projektoch.  Vydáva vlastné prevažne orchestrálne albumy. Roky spolupracuje a remixuje pre české vydavateľstvo Prolux niekoľko desiatok upravených skladieb. Autorsky vydáva 3 nosiče relaxačnej hudby YOGA 1,2,3. Od roku 2002-2004 pôsobí aj v Prahe ako hlavný zvukový majster a producent pre nahrávacie štúdio JB Praha.  Od roku 2006 začína spolupracovať s Kyjevským televíznym kanálom INTER.

V rokoch 2008-2011 spolupracuje na komponovaní hudby k dokumentárnym filmom pre taliansku spoločnosť “Media Entertainment Milano” zastupujúcu tel. kanály Discovery a Animal Planet.  Od roku 2012 začína intenzívna spolupráca pre Rusko-Ukrajinskú filmovú a televíznu produkčnú spoločnosť “Star Media”, s ktorou spolupracuje až doteraz. V súčastnej dobe je majiteľ jedného z najmodernejších štúdií pre komponovanie hudby k filmom. Spolupracuje s mladými nádejnými ľuďmi, čoho dôkazom je aj jeho 19-ročný úspešný manažér Marián Vasilko.

Celková bilancia:

– nahratie a spolupráca na viac ako 160 CD nosičoch,
– 4 zlaté a jedna platinová platňa,
– skomponovanie hudby k dvom detským muzikálom a 32 dokumentárnym filmom,
– v roku  2007 ocenenie za jedného z najlepších zahraničných spolupracovníkov  Intermedie Kyjev,
– skomponovanie hudby k filmovým seriálom a celovečerným filmom,
– od roku 1993 člen SOZA.