HUG DAY: Študenti vytvorili rekord v objímaní!

0
2
views

Vo viacerých slovenský mestách zažili chodci v stredu nevídaný jav. Mladí ľudia v uliciach objímali okoloidúcich. Dotyky od študentov sa ušli malým i veľkým, objímali sa dokonca aj fontány!

Nevídaný úkaz v uliciach
V Banskej Bystrici, vo Zvolene, v Lučenci, ale aj v Prešove spolu viac ako 60 študentov objímalo okoloidúcich, aby im vrátili úsmev a radosť späť na tvár.,,Tento jedinečný projekt pripravili študenti stredných a vysokých škôl, ktorí sú zároveň redaktormi študentského spravodajského portálu Student24.sk. Hug Day 2012 vznikol práve preto, že v dnešnej dobe ľudia na objatia a rozdávanie radosti zabúdajú. Na svete, ale aj na Slovensku je veľa ľudí, ktorí nemajú od koho objatie dostať,” priblížil organizátor Jaroslav Dodok.

Padol rekord! 8 249 objatí
Študenti boli počas akcie oblečení v tričkách s nápisom Give me a hug a v rukách držali tabuľky s nápisom Objatie zadarmo, prípadne Free Hug. Spoločne sa pokúsili vytvoriť počas tejto akcie slovenský rekord v počete objatí v jeden deň. ,,Po sčítaní objatí vo všetkých mestách sa nám podarilo rozdať neuveriteľných 8 249 objatí, čo nás neskutočne potešilo. Je to prvý rekord v počte objatí, ktorý sa počítal,” povedal Dodok.

Došlo aj na kuriozity
“Z tých tisícov objatí sme sa málokedy stretli so zápornými reakciami, vyobíjmali sme ľudí na ulici, úradníčky, kuchárky, aj jedného psíka, strom a všeličo možné. Poobede dokonca za nami chodili, že nás hľadajú a že chcú objatie, “ hovorí Peter Dóža, organizátor z Lučenca.

Dobrovoľníci sa v Lučenci na Hug Day pripravovali niekoľko týždňov pred samotnou akciou. Viac ako 5 000 objatí ich potešilo a udalosť chcú zorganizovať aj o rok. ,,Objímať sme začali už ráno o pol deviatej, počas dňa sa nám podarilo zažiť aj niekoľko kuriozít. Jednou z nich bolo napríklad objatie reholnej sestry a taktiež sa nám podarilo objať aj celú škôlku,” teší sa organizátorka zo Zvolena, Kristína Kružicová.

Objali aj fontánu
,,Ten pocit, keď vidíte ako sa vracia človeku do očí jas, je na nezaplatenie. Vypočuli sme si nespočetne krásnych slov a myslím, že to malo naozaj zmysel. A najmä objatia, ktoré sme šli rozdať do Domu Božieho milosrdenstva, boli veľmi dôležité. Úsmev na tvárach ľudí mi je najväčšou satisfakciou,” povedala Soňa Beňová z Banskej Bystrice.

Hug Day sa uskutočnil aj v Prešove: ,,Ďakujeme všetkým, ktorí objatia prijímali, ale ich aj rozdávali. Zažili sme tak netradičný deň v uliciach rôznych miest a spoločne sme vrátili ľuďom úsmev späť na tvár,” dodal organizátor z Prešova, Marek Balčák.