Hľadáte niečo konkrétne?

Koncerty

Hurts na svojom „Desire Tour“ vypredali Bratislavu a odohrali kvalitnú show

18.11.2017 – Bratislava: Do Bratislavy včera zavítalo britské synth-popové duo Adam Anderson a Theo Hutchcraft, celosvetovo známe pod názvom Hurts.

V rámci svojho Desire Tour k novému albumu zavítali aj do nášho hlavného mesta, kde odohrali s celou šesťčlennou kapelou pred beznádejne vypredaným Majestic Music Clubom úžasnou energiou nabitý zhruba hodinu a pol dlhý koncert.

Už dve hodiny pred koncertom sa pred klubom tvorili niekoľko desiatok metrov dlhé rady ľudí čakajúce na kapelu, ktorá headlinuje najväčším festivalom po celom svete a slovenskí fanúšikovia si istotne pamätajú ich dychberúce vystúpenie na piešťanskom festivale Grape spred šiestich rokov.

Reklama

Hurts hneď prvou skladbou Ready To Go z najnovšieho albumu, ktorý vyšiel len v septembri tohto roku okamžite roztancovali celý klub. Theov špecificky jemný hlas bol počas celého koncertu dopĺňaný dvomi skvelými vokalistkami, ktoré dodávali všetkým skladbám úžasný mohutný zvuk.

Nechýbali ani najväčšie hity ako Wonderful Life, Wings, Some kind of Heaven, Better Than Love, či Somebody To Die For v špeciálnej akustickej verzii.

Hra s publikom bola počas celého koncertu zvládnutá na jednotku. Ľudia sa bavili, skákali, mávali rukami zo strany na stranu, počas slaďákov nechýbali ani zapaľovače.

Reklama

Fanúšičkám v prvých radách sa ušlo aj pár bielych ruží, ktoré britský spevák počas koncertu hádzal do publika. Diváci si na záver obrovským potleskom vypýtali prídavok v podobe tohtoročného singlu Beautiful Ones a na záver najväčšieho hitu kapely Stay.

Koncert sa aj napriek menším organizačným nedostatkom istotne zapíše do pamäte všetkým zúčastneným. Kapelu čaká do konca tohto roka ešte 14 koncertov po Európe, preto ak ste bratislavský koncert zmeškali, určite vám odporúčame navštíviť ich už o týždeň (27.11.) vo viedenskom Gasometri.

Reklama

V roku 2018 Hurts uzavrú koncertnú šnúru Desire vystúpeniami po celej Ázii. Na záver už stačí len dodať, že sa veľmi tešíme až ku nám Hurts zavítajú po tretíkrát.


FOTOGÁLERIA (WIKES)

Text: Lenka Lepotová
Foto: Wikes Hlavatovič

Reklama www.bedy.sk
Reklama www.martinus.sk

Prečítajte si tiež:

Koncerty

Medzinárodný hudobný festival a konferencia SHARPE sa bude konať už tento víkend. Dvojdňové podujatie prinesie 3. a 4. septembra do bratislavskej Novej Cvernovky viac...

Koncerty

Americká NU metalová skupina SLIPKNOT bola z dôvodu pandémie koronavírusu, nútená zrušiť minuloročné európske turné, vrátane slovenského koncertu, ktorým chcela okrem úspechu posledného albumu osláviť...

Správy

Ukončenie sezóny v hlavnom meste bude opäť v znamení medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest. Na prelome augusta a septembra preskúma vzťah...

Správy

Po prvý raz na Slovensku zažije divák v rámci festivalu Symfónia umenia, premietanie slávneho oscarového filmu Obchod na korze v sprievode orchestra a mužského speváckeho zboru. Nedávno...