Koncerty

Husľový mág Filip Jančík mieri do kostolov

 Talent od Boha a hudba z filmu bude najbližšie kombináciou znejúcou z historických budov na Slovensku. Filip Jančík sa posilnený nedávnymi úspechmi vrhá do ďalšieho konceptuálneho projektu. Tentokrát svojim fanúšikom odohrá sériu nezvyčajných akustických koncertov v “božích stánkoch”.

Ešte pred dvomi rokmi si prešiel päť slovenských miest, konkrétne Trenčín, Žilinu, Košice, Kežmarok a Trnavu, aby tamojších fanúšikov zoznámil so svojskými husľovými aranžmánmi známych filmových skladieb. Po vlaňajšom vypredanom víkende na Bratislavskom hrade je však isté, že Filip Jančík sa už nemusí nikomu predstavovať.

Dvadsaťsedemročný virtuóz nezaháľa a hneď, ako skončí s jedným projektom, uvažuje nad ďalším. Milovníci klasickej hudby v Jančíkovom prevedení tak môžu zostať pokojní. Aj v roku 2020 si vypočujú soundtrack z Harryho Pottera, Posledného mohykána či Hier o tróny naživo v inštrumentálnej podobe.

Hudobník vstupuje do novej dekády s väčšími ambíciami. Zostava, ktorá ho bude sprevádzať bude mať až desať členov, v repertoári sa objavia ďalšie diela a ako to má už vo zvyku, ďalšie prekvapenia si nateraz nechá pre seba.

Čo je dôležité vedieť, že sa teší na svojich poslucháčov v trnavskej katedrále svätého Jána Krstiteľa, lučeneckej synagóge či banskobystrickom evanjelickom kostole. Akustické turné sa zastaví aj v Žiline, Prešove, Košiciach, Lučenci, Trnave, Nitre, Banskej Bystrici a tiež Partizánskej Ľupči.

Špecialitou bude zastávka v bratislavskej Starej tržnici,kde Jančík odohrá Akustickývečer filmovej hudby za prítomnosti viacerých zaujímavých hostí.

Lístky na​večer plný filmovej hudby si môžete zakúpiť na Predpredaj.sk

Navyše, pre fanúšikov, ktorí sa prihlásia na http://bit.ly/verny_fanusik Filip Jančík pripravuje špeciálne prekvapenia či darčeky.

To Top